Język niemiecki w biznesie. Dlaczego warto go znać?

Aż około 130 milionów ludzi na całym świecie posługuje się językiem niemiecki jako ojczystym. Natomiast według statystyk to właśnie niemiecki jest najczęściej używanym językiem w Unii Europejskiej, a także językiem urzędowym w sześciu krajach: Niemczech, Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu oraz Szwajcarii. Niemcy to nasi sąsiedzi, dlatego często uczymy się podstaw tego języka już w szkole podstawowej. W dorosłym życiu warto rozszerzyć jego znajomość o niemiecki biznesowy. Może to bowiem dać nam wiele nowych możliwości.

Odkrywaj nowe możliwości

Niemcy to bardzo rozwinięty kraj pod każdym względem: ekonomicznym, społecznym oraz kulturowym. Poznając język niemiecki, dajemy sobie szansę nie tylko na komfortowe zwiedzanie i podróżowanie po tym kraju, ale przede wszystkim na rozwój pod względem zawodowym. Jeśli znamy już podstawy tego języka, to koniecznym dla nas będzie rozszerzenie naszej wiedzy o niemiecki biznesowy.

Jeśli znajdujesz się na zawodowym rozdrożu, szukasz nowych wyzwań lub myślisz o zmianie pracy – warto rozejrzeć się za pracą w Niemczech. To duży rynek, który ma nam wiele do zaoferowania. Polacy uchodzą tam za wykształconych specjalistów i są bardzo doceniani. Ponadto, jeśli wykonujesz tzw. wolny zawód np. jako fotograf czy stylistka, to bez problemu możesz znaleźć pracę np. w Berlinie. To miasto wielu możliwości, które docenia artystów i ich wyjątkowe spojrzenie. 

Rozwijaj swój biznes

Język niemiecki biznesowy przyda się również, jeśli prowadzisz własną firmę. W biznesie zawsze trzeba patrzeć przyszłościowo i mieć plan rozwoju. Skoro od kilku lat jesteś na polskim rynku, dlaczego nie rozwinąć skrzydeł na rynki zagraniczne? Ze względów geograficznych oraz ekonomicznych oczywistym, pierwszym wyborem zdają się być właśnie Niemcy. Szukaj nowych partnerów, inwestorów oraz zleceniodawców dzięki znajomości języka.

Niemiecki biznesowy w kilka tygodni

Wiele osób uważa, że nauka języka jest bardzo czasochłonna oraz droga. Nic bardziej mylnego! Dzięki aplikacji do nauki języka Babbel możemy doskonalić swoje umiejętności lingwistyczne lub uczyć się zupełnie od podstaw. Aż 92% użytkowników aplikacji osiąga płynność w nowym języku już po dwóch miesiącach. Ćwicz słówka, zwroty oraz doskonal swoją wymowę i opanuj niemiecki biznesowy w zaledwie kilka tygodni. Cenimy Twój czas, dlatego nauka w aplikacji została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła zajmować zaledwie kilkanaście minut dziennie. Ucz się, jak chcesz i kiedy chcesz! 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register