“Joanna Chyłka” – najsłynniejszy cykl książek Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz jest polskim pisarzem, który potrafi stworzyć fascynujące i realistyczne postaci. Jedną z takich postaci jest Joanna Chyłka, której poświęcony został wielotomowy cykl.

Kim jest Joanna Chyłka?

Joanna Chyłka to postać fikcyjna stworzona przez jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy – Remigiusza Mroza. Chyłka zadebiutowała w pierwszym tomie cyklu pt.: „Kasacja”. Zajmuje się ona prawem karnym i pracuje dla kancelarii adwokackiej „Żelazny & McVay”.

Cykl o Joannie Chyłce

Seria z Joanną Chyłką w roli głównej składa się w sumie z 13 następujących książek:

“Kasacja” (Tom 1)  

Joanna Chyłka podejmuje się sprawy oskarżonego o zamordowanie dwójki osób syna biznesmena. Może liczyć na pomoc młodego aplikanta Kordiana Oryńskiego.

“Chyłka. Zaginięcie” (Tom 2)

Joanna Chyłka tym razem zajmuje się ponownie z Kordianem Oryńskim sprawą pewnego małżeństwa, które zostaje oskarżone o zamordowanie trzyletniej córki.

“Rewizja” (Tom 3)

Joanna Chyłka znajduje się na zakręcie w swoim życiu. Postanawia się podjąć sprawy robotnika, który zostaje przez ubezpieczyciela oskarżony o zamordowanie swojej rodziny.

“Immunitet” (Tom 4) 

Chyłka, która walczy z chorobą alkoholową i własną przeszłością, zostaje poproszona o pomoc przez znajomego ze studiów – najmłodszego w historii sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

“Inwigilacja” (Tom 5) 

Bohaterka serii w 5. części cyklu zajmuje się sprawą młodego chłopaka, który przed laty zaginął na wakacjach w Egipcie, ale nagle zjawił się w Warszawie, tyle że okazało się, że zmienił wiarę na islam, a w jego mieszkaniu znaleziono materiały potrzebne do stworzenia bomby.

“Oskarżenie” (Tom 6) 

Chyłka pewnego dnia otrzymuje list od żony osoby oskarżonej o serię brutalnych morderstw. Twierdzi ona, że ma dowody, świadczące o niewinności męża. Zainteresowanie mecenas wzrasta znacznie, gdy kobieta nagle ginie.

“Testament” (Tom 7) 

Chyłka w zamian za pomoc wyciągnięciu z więzienia pewnej osoby, zgadza się bronić ginekologa oskarżonego o morderstwo.

“Kontratyp” (Tom 8) 

Tym razem Joanna Chyłka postanawia zająć się sprawą kobiety, która zostaje oskarżona o potrójne morderstwo w trakcie wspinaczki na Annapurnę.

“Umorzenie” (Tom 9) 

Chyłka podejmuje się z góry przegranej sprawy. Ma ona bowiem bronić mężczyzny, który przyznał się do bestialskiego zamordowania swojej rodziny. Problem w tym, że nie zgadza się jeden bardzo istotny fakt.

“Wyrok” (Tom 10) 

Oryński zdaje egzamin adwokacki, ale jego pierwsza sprawa wydaje się z góry przegrana. Ma on bowiem bronić siedemnastolatka oskarżonego o zamordowanie dwójki szkolnych kolegów. Wszystkie dowody wydają się być przeciwko niemu.

“Ekstradycja” (Tom 11) 

Chyłka ucieka z kraju i ślad po niej ginie, a tymczasem Kordian podejmuje się kolejnej sprawy.

“Precedens” (Tom 12) 

Tym razem Chyłka i Kordian zajmują się sprawą aktorki, która zapewnia, że popełniła morderstwo doskonałe.

“Afekt” (Tom 13) 

Chyłka musi podjąć się sprawy, związanej z obroną pedofila, który okazuje się bratem bardzo ważnego polityka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register