Jutro 30. sesja Rady m. st. Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz dostanie absolutorium?

W dniu 16 czerwca 2016 r., w Sali Warszawskiej PKiN na IV p. – wejście główne od strony ul. Marszałkowskiej, o godz. 10.00 rozpocznie się XXX sesja Rady m.st. Warszawy.

Jak co miesiąc przypada kolejna sesja Rady i kolejne decyzje do podjęcia. Czym tym razem będą zajmować się stołeczni radni? Porządek obrad przewiduje 48 punktów, w tym 42 uchwały. Sprawa przyjęcia porządku obrad, interpelacje i wnioski to zwyczajowe punkty posiedzeń. Dodatkowo zapoznamy się z Informacją Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa m.st. Warszawy w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2015 rok oraz Informacją Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie stanu przygotowań do zmiany lokalizacji Gimnazjum Nr 42 z ul. Twardej na ul. Żywnego.

A jakie uchwały będą poddane głosowaniu?

Wśród uchwał mamy typowe akty dotyczące zagospodarowania przestrzennego miasta, zmiany nazw lub nadania nazw ulic. Mamy uchwałę   w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne udostępnienie miejsc noclegowych wraz z wyżywieniem dla dzieci i nauczycieli z Białorusi oraz w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Pułtuskiemu.

Mamy kilka uchwał dotyczących warszawskich ZOZów, w tym w sprawie przyznania dotacji na remonty podmiotom leczniczym oraz w sprawie wyrażenia zgody na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala Czerniakowskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej za rok obrotowy 2015.3

Mamy również dwie uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Stołecznego Warszawy. Możemy się więc spodziewać kolejnych honorowych obywateli stolicy.

Jednak najistotnieszym tematem tejże sesji będzie:

  1. Projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego m.st. Warszawy wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu m.st. Warszawy za 2015 rok.
  2. Projekt uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie udzielenia Prezydentowi m.st. Warszawy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.

Czekamy zatem na głosowanie radnych.

 

źródło: um.warszawa.pl, foto: UM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register