Jutro rusza akcja Rower Pomaga

W poniedziałek, 13 czerwca o godz. 12.00 rusza akcja Rower pomaga.  Wszyscy miłośnicy rowerów – zbiórka na pl. Zamkowym. Akcja służy promocji gospodarki niskoemisyjnej, liczy się każdy przejechany kilometr…Dołączysz?

Warszawa już po raz drugi bierze udział w akcji Rower Pomaga, organizowanej przez Fundację ARKA. Jeśli lubisz jazdę na rowerze, chcesz ograniczyć konsumpcję i emisję C02 oraz dowiedzieć się więcej o korzyściach, które płyną z wdrożenia polityki klimatycznej – koniecznie odwiedź w poniedziałek pl. Zamkowy.

Początek imprezy o godz. 12.00. W inauguracji wezmą udział uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 97, którzy przygotowali specjalny „rowerowy” happening, następnie odbędą się warsztaty ekologiczne. Wstęp wolny.

Aby wziąć udział w akcji należy wejść na stronę www.rowerpomaga.pl i wpisać przejechane kilometry. Wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. W stolicy zbieramy na rowery dla bielańskiego Domu Dziecka Nr 1 „Nasz Dom” im. Maryny Falskiej przy al. Zjednoczenia 34.

Warszawa sprzyja rowerzystom a rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Ruch rowerowy w stolicy stanowi już 3,8 proc. podróży niepieszych w ciągu doby.

Miasto stale rozbudowuje i modernizuje infrastrukturę – sieć rowerowa w Warszawie ma już ponad 467 kilometrów. Plany na ten rok zakładają budowę i remont 80 km tras rowerowych.

 

Dołączysz do akcji?

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register