Już wkrótce festyn policyjny. Co będzie się działo?

W przyszłym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody.

Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W czwartek 19 lipca o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Będzie to w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy Pl. Jagiellończyka w Elblągu.

Na  22 lipca zaplanowano festyn dla mieszkańców. Jego miejsce to Bulwar Zygmunta Augusta i czas to pomiędzy godz. 14.00 a 17.00. Wcześniej, bo o 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i ich rodzin.

Obchody Święta Policji w Elblągu odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Prezydenta Elbląga i Starosty Elbląskiego.

W zaplanowanym pomiędzy godz. 14.00 a 17.00 – festynie dla mieszkańców na Bulwarze Zygmunta Augusta atrakcjami będą m.in.:

– pokaz tresury psów służbowych godz.  14.30.,

– pokaz łodzi patrolowych godz. 16.00

– pokazy sprzętu służb mundurowych

– pokaz Orkiestry Wojskowej z Elbląga

– tor rowerowy z przeszkodami dla najmłodszych,

– animatorzy zabaw z projektu Aktywny Elbląg

– bezpłatne przejażdżki kucykami około godz. 15.15

– bezpłatne przejażdżki quadami,

– osoby dorosłe będą mogły skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń,

– prezentacja sprzętu sportowego z możliwością sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, testy sprawnościowe dla młodzieży i dorosłych, pokazy treningu funkcjonalnego z udziałem trenerów fitness i policjantów,

– poczęstunek grochówką.

W pomoc przy organizacji festynu aktywnie włączyli się: Restauracja Tortuga, Grupa Wodna,  Siłownia Matrix, Stajnia Lipnik, Nowa Holandia, Animatorzy z projektu Aktywny Elbląg.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • Anna Reply

    20 lipca 2018 at 09:25

    Jest zaplanowana masa ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Na pewno będą dobrze się bawić skoro będą tam animatorzy z firmy http://dziecioland.pl/atrakcjedladzieci/animatorzy/ . Chętnie wybiorę się na festyn z moimi maluszkami.

  • Michał Reply

    31 lipca 2018 at 12:10

    Na pewno lepszą rozrywką dla dzieci na pewno są imprezy organizowane przez kreatorzyimprez.pl

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register