Już wkrótce Święto Chleba w Elblągu. Mamy program imprezy

Wyjątkowo zapowiada się tegoroczna edycja Święta Chleba. Wsród wielu zaplanowanych atrakcji na pewno zainteresowaniem cieszyć będą się koncerty muzyczne. W Elblągu wystąpią: Sarsa, Piersi, Marek Piekarczyk.

Już tylko niecały miesiąc pozostał do piętnastego, jubileuszowego Święta Chleba. Zapowiada się moc atrakcji, jak zwykle wspaniały jarmark, a także bardzo mocna część koncertowa. O przygotowaniach, atrakcjach i najważniejszych częściach programu mówiono podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

– Dni Elbląga odbywały się jeszcze z restrykcjami, a teraz przygotowujemy się, by w dniach od 27 do 29 sierpnia w pełnym zakresie zorganizować piętnaste, jubileuszowe Święto Chleba. Cieszę się, że wracamy do tej imprezy. Jest to okres wakacyjny, ostatni weekend sierpnia, mam nadzieję, że większość elblążan wróci już z urlopów – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Od początku roku mamy też 500-lecie Piekarczyka i ten temat też będzie miał swoje miejsce podczas Święta Chleba. Jeżeli chodzi o kontakty zagraniczne, to z racji różnych obostrzeń przy przekraczaniu granicy gości raczej nie będzie, ale przewidujemy wystawę prac plastycznych z miast partnerskich, które mierzyły się z legendą o Piekarczyku. Na Święto Chleba wróci też tak lubiany przez seniorów Kierunek Zdrowie, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum – informował prezydent. – Będzie wiele zespołów, imprez, atrakcji i wydarzeń towarzyszących, mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam elblążan, by już rezerwowali sobie termin na tegoroczne Święto Chleba.

Szczegółowy program atrakcji jubileuszowego Święta Chleba prezentował Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

ZOBACZ PROGRAM

Drzewne Biennale
Wyjątkową atrakcją Święta Chleba będzie Biennale Form Przestrzennych przygotowane przez Nadleśnictwo Elbląg, o jego idei opowiadał Jarosław Mytych z Nadleśnictwa – Chcieliśmy wspólnie z Urzędem uatrakcyjnić czerwony szlak w Bażantarni, stąd pomysł Biennale Form Przestrzennych. Artyści będą w 5 metrowych kłodach rzeźbić postacie związane z Elblągiem, jedną z nich będzie oczywiści Piekarczyk. Zapraszamy na stoisko Nadleśnictwa, gdzie będzie można podejrzeć rzeźbienie. Biennale planujemy co dwa lata, a formy będą wskazywać kierunek na szlakach Wysoczyzny Elbląskiej.

Sportowo
– W ramach Święta Chleba planowane są także wydarzenia sportowe, będą to sobotnie widowiskowe wyścigi smoczych łodzi, gdzie można zgłaszać załogi do 18 osób oraz zawody aquathlon na CRW Dolinka, niezwykle popularne, w których ostatnio rywalizowało ok. 200 osób. Serdecznie zapraszamy – zachęcał Marek Kucharczyk nowy dyrektor MOSiR.

Więcej informacjo o Święcie Chleba i o innych letnich wydarzeniach na stronie: www.turystyka.elblag.eu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register