Marta Witkowska zaprzecza, aby zgodziła się na udział w komitecie wspierającym prezydenta!

Krótko po oficjalnym otwarciu kampanii wyborczej urzędującego prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego doszło do pewnego zamieszania. Otóż pojawiły się informacje, które mogą wskazywać iż kajakarka Marta Witkowska i jej matka znalazły się w komitecie wspierającym obecnego prezydenta wbrew własnej woli.

W poniedziałek prezydent Witold Wróblewski, wraz z członkami KWW Witolda Wróblewskiego oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Na konferencji prasowej zaprezentowano 18-osobowy komitet honorowy, który ma wspierać kandydaturę obecnego prezydenta miasta w wyborach samorządowych.

– Termin wyborów znany. Kampania wyborcza ruszyła. Dziś oficjalnie, podczas konferencji prasowej ogłosiłem swój start w wyborach na Prezydenta Elbląga. Podczas spotkania zaprezentowany został także Honorowy Komitet Poparcia mojej kandydatury na ten urząd – informował Witold Wróblewski.

Na koncie na facebooku Witolda Wróblewskiego pojawiły się nazwiska osób, które mają tworzyć taki komitet.

Wśród tych osób znalazła się utytułowana kajakarka ZKS Olimpia Elbląg Marta Witkowska i jej mama.

Termin wyborów znany. Kampania wyborcza ruszyła. Dziś oficjalnie, podczas konferencji prasowej ogłosiłem swój start w…

Publiée par Witold Marek Wróblewski sur Lundi 20 août 2018

Na jednym z portali internetowych, który relacjonował konferencję prezydenta, czytelnicy wprost pytali elbląską kajakarkę, czy faktycznie angażuje się, jako sportowiec, w politykę lokalną.

Wówczas pojawiło się w komentarzach oświadczenie sygnowane podpisem Marty Witkowskiej.

„Dzień dobry państwu! W artykule został wykorzystany mój wizerunek (Marta Witkowska). Niestety moje nazwisko zostało użyte bez mojej wiedzy ani zgody. Jako młody sportowiec ostatnią rzeczą w jaką powinnam ingerować są sprawy polityczne. Reprezentuje miasto czyli Elbląg a nie konkretne osoby. Sprawa nie pozostała bez odzewu zapewniono mnie o usunięciu mojego nazwiska ze wszystkich list i artykułów. Jestem bardzo poruszona zaistniałą sytuacją, ponieważ oprócz mojego wizerunku został użyty wizerunek mojej mamy (Małgorzaty Witkowskiej) również bez jej wiedzy i zgody. Jako osoby związane ze sportem jesteśmy apolityczne. Sprawa nie będzie pozostawiona bez konsekwencji.”

Sprawą zainteresował się również Robert Koliński z partii Razem, który w kontekście oświadczenia Marty Witkowskiej zadał prezydentowi Wróblewskiemu pytanie w tej sprawie.

– Zapytałem pod notką na oficjalnym profilu prezydenta miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego o tę sprawę, ale jak dotychczas odpowiedzi brak. To zapytam powtórnie czy to prawda, że panie Marta i Małgorzata Witkowskie zostały do tego komitetu włączone bez swojej wiedzy i zgody, jak piszą w komentarzach pod artykułem? – pyta na swoim koncie na facebooku Robert Koliński.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Martą Witkowską, która potwierdziła, że nie wyrażała zgody na wejście w skład komitetu wspierającego Witolda Wróblewskiego. Co więcej, nikt jej nie pytał o zgodę w tej sprawie.

– Po przeczytaniu artykułów prasowych od razu prosiłam panią Agnieszkę Banaś (trener sekcji kajakowej ZKS Olimpia Elbląg, również umieszczona w komitecie honorowym prezydenta – od red.) o wyjaśnienia w tej sprawie z przewodniczącym komitetu wyborczego pana Witolda Wróblewskiego – informuje nas Marta Witkowska.  

Jak więc mogło dojść do takiej sytuacji?

– Z tego co mi wiadomo propozycja dołączenia do tego komitetu została przekazana Pani Agnieszce dla całej naszej trójki. Natomiast z przekazanych mi informacji, odpowiedź była przecząca. Jako grono osób związanych ze sportem jesteśmy apolityczni. Być może była to tylko pomyłka. Nie ma mnie dzisiaj w domu więc nie jestem w stanie wyjaśnić tego osobiście – wyjaśnia Marta Witkowska.

W tej sprawie wysłaliśmy również pytanie do szefa sztabu wyborczego KWW Witolda Wróblewskiego.

1 komentarz

  • Albert Pierrepoint Reply

    22 sierpnia 2018 at 01:32

    Tak działa WSI!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register