Kameleon w paczce i konieczna interwencja policji

Kameleon to przedstawiciel rodziny gadów z grupy jaszczurek, słynie ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Elbląscy policjanci zostali wezwani na interwencję z… udziałem takiego właśnie przedstawiciela, który przyjechał do Elbląga w… paczce.

Policjanci wczoraj przed godziną 16.00 wezwani zostali na interwencję do jednego z punktów odbiorczych dla kurierów. Okazało się, że została tam dowieziona paczka wewnątrz, której był… kameleon. Zgłaszającą zaniepokoiło nie tyle zwierzę w paczce, co samo opakowanie. To częsta bowiem praktyka i firmy kurierskie realizują takie zamówienia, gdzie przesyłką są zwierzęta.

Oczywiście jest to wtedy specjalna paczka, specjalnie oznakowana i przystosowana do transportowania zwierząt. Wracając do przywiezionego do Elbląga kameleona, zdaniem zgłaszającej paczka była niewłaściwa i postanowiła zgłosić to na policję.

Policjanci ustalili, że przesyłkę odebrała 33-letnia kobieta. Chwilę później dotarli pod wskazany na zamówieniu adres. Tam 33-latka oświadczyła, że zamówiony kameleon to prezent dla jej syna oraz okazała dołączone do paczki zaświadczenie Powiatowego Lekarza Weterynarii o legalności pochodzenia egzotycznego zwierzęcia. Nietypowa interwencja zakończyła się. Pozostanie jeszcze tylko sprawdzenie warunków w jakich słynący ze zdolności do zmiany ubarwienia kameleon przyjechał do Elbląga.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register