Kapelan policji w Elblągu organizuje pomoc dla Ukrainy

Do Ukrainy trafił transport pomocy organizowany przez księdza dr Waldemara Maliszewskiego Kapelana Policji Garnizonu Elbląskiego.

Wymieniony transport humanitarny to część całej akcji związanej z pomocą dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Biskup Elbląski Jacek Jezierski mianował księdza Maliszewskiego Koordynatorem ds. uchodźców i pomocy Ukrainie. We współpracy z Wojewodą Pomorskim oraz Wojewodą Warmińsko-Mazurskim udało się taką pomoc zorganizować.

– Od początku szukaliśmy kontaktu z 10 Brygadą Szturmową z Kołomyi – mówi ksiądz Maliszewski, który powrócił z kolejnym transportem z Ukrainy. – Z tego miasta gościmy u siebie uchodźców. Są to kobiety, których mężowie walczą w tej właśnie jednostce.

Brygadzie z Kołomyi przekazano m.in. mundury, buty, bieliznę, hełmy oraz skondensowaną żywność oraz opatrunki. Była to kolejna pomoc humanitarna i na pewno nie ostatnia.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Kaja Reply

    14 lipca 2022 at 14:11

    A moze tak zbiorka dla chorych dzieci?, chociazby w naszym miescie. Chyba juz dosc wsparcia dostali jezdza po wczasach i śmieją sie prosto w twarz. A nasze dzieci umieraja😔😔

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register