Kasy biletowe PKP czynne od godz. 8.00. „To poważne utrudnienie dla pasażerów”

Nasz Czytelnik alarmuje, że kasy biletowe na elbląskim Dworcu PKP są czynne od godz. 8.00. To oznacza poważne utrudnienie dla osób, które chcą we wczesnych godzinach rannych skorzystać z komunikacji kolejowej.

Jak informuje nas nasz Czytelnik, kasy biletowe na Dworcu PKP w Elblągu są czynne dopiero od godz. 8.00.

– Akurat jechałem pociągiem do Gdańska po godz. 7.00. Jak się okazało, na Dworcu nie mogłem kupić biletu. Ten problem dotyczył sporej grupy podróżnych. Również u konduktorów nie udało się kupić biletów, ponieważ byli zbyt zajęci aby je sprzedawać – pisze nasz Czytelnik. – Z tego co udało mi się dowiedzieć, jest to związane z likwidacją etatów, a taka sytuacja trwa od 1 czerwca br.

Już w kwietniu br. elbląskie media lokalne alarmowały, że elblążanie mają utrudniony dostęp do kas biletowych na Dworcu PKP. Te pracowały od godz. 7.00 do 16.00.

– Jednak i tak czynne było tylko jedno okienko – pisze do nas jedna z elblążanek, która również nie mogła rano kupić biletu na Dworcu PKP. – Teraz kasa czynna jest od 8.00. Oczywiście można kupić bilet przez Internet, jednak wiele starszych osób o tym nie wie i nie wie jak to zrobić.

Wówczas spółka Przewozy Regionalne, na łamach gazety portel.pl informowała, że to sytuacja przejściowa:

 – Ograniczenie pracy kasy nastąpiło na prośbę Agenta świadczącego usługę sprzedaży biletów na stacji Elbląg. Prośba ta wynikła w związku z trudnościami kadrowymi z jakimi boryka się Agent – rezygnacja z pracy przez jednego z pracowników. Ograniczenie to obowiązuje czasowo, w miesiącu kwietniu – wyjaśniała Elżbieta Załuska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. – Pragnę nadmienić, że na stacji Elbląg funkcjonuje również kasa biletowa spółki Pkp Intercity, która czynna jest codziennie, od godz. 7.45 do godz. 17.

Jak dodawała Elżbieta Załuska bilety można także kupić za pośrednictwem Internetowego Systemu Sprzedaży, aplikacji mobilnej SkyCash-PR (dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym m.in. Android, iOS, Windows Phone), a także w salonikach prasowych Kolporter. Chodzi o te zlokalizowane w CH Ogrody (czynny od godz. 9 do 21, od pon. do sob.) oraz na ul. Chełmońskiego 8 (czynny od godz. 6 do 20, od pon. do pt., w sob. od godz. 7 do 20).

– Bilety można również zakupić w pociągu, u obsługi, w godzinach gdy kasy biletowe na dworcu w Elblągu są nieczynne, bez uiszczania dodatkowych opłat – mówiła na łamach portel.pl Elżbieta Załuska.

Jednak jak widać, problem nie jest przejściowy, a jeszcze bardziej się pogłębia. W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do spółki Przewozy Regionalne PKP. Czekamy na odpowiedź.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register