Kierowca ambulansu skazany za spowodowanie wypadku. Stracił też dotychczasową pracę

Kierowca ambulansu, który brał udział w tragicznym wypadku przy skrzyżowaniu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego, został skazany przez sąd na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ma również zapłacić pokrzywdzonym w wypadku osobom po 10 tys. zł. Stracił również dotychczasową pracę.

Do tego tragicznego wypadku doszło dwa lata temu na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego i Grota Roweckiego. Doszło tam do zderzenia karetki pogotowia (mercedes sprinter), która jechała do zgłoszenia na sygnałach świetlnych i dźwiękowych ulicą 12 Lutego. Mercedes uderzył w bok samochodu honda civic, która jechała od strony ulicy Grota Roweckiego.

W osobowym aucie były cztery osoby. Niestety mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować 37-letniego pasażera. 20-letni kierowca hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu wojewódzkim w Elblągu.

Trzyosobowa obsługa karetki nie odniosła poważnych obrażeń. 36-kierowca doznał ogólnych potłuczeń i został zwolniony do domu, 46-letni ratownik medyczny złamanie żeber, natomiast 40-letni lekarz miał zerwane mięśnie ramienia i po opatrzeniu również został zwolniony do domu.

Na ławie oskarżonych, w sprawie spowodowanie tego tragicznego wypadku, zasiedli kierowcy: ambulansu oraz osobowej hondy. W czerwcu br. zapadł wyrok dotyczący Pawła G., kierowcy karetki pogotowia – rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, obowiązek świadczenia pracy zawodowej oraz wypłacenie zadośćuczynienia pięciu pokrzywdzonym w tej sprawie osobom, każdej po 10 tysięcy złotych.

Wyrok trafił jednak do apelacji, jednak Sąd Okręgowy podtrzymał wcześniejsze orzeczenie w tej sprawie.  Paweł G. nie jest też już kierowcą karetki pogotowia. Nadal pracuje jako ratownik medyczny.

W elbląskim sądzie toczy się jeszcze postępowanie w sprawie kierowcy osobowej hondy. On również jest oskarżony o spowodowanie tego tragicznego wypadku.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register