Kierowca BMW postanowił…uciec policji. Nie odjechał zbyt daleko

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali 30-letniego kierowcę BMW, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniona sobotę (26.09.2020r.) na ulicy Rawskiej w Elblągu. Policjanci kontrolowali prędkość kierowców. Chcieli zatrzymać sportowe BMW, któremu zmierzyli prędkość  74 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. Kierowca jednak postanowił nie zatrzymywać się. Zawrócił auto i odjechał w kierunku Węzła – Wschód. Tam właśnie został zatrzymany przez inne, równie szybkie BMW, które było radiowozem. 

Wszystko wskazuje na to, że kierowca sportowego BMW bał się stracić prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Mężczyzna kilka dni wcześniej odzyskał dokument zatrzymany mu na 3 miesiące właśnie za to samo wykroczenie. Co ciekawe, wcale nie przekroczył dwukrotnie dopuszczalnej prędkości i pewnie cała sytuacja zakończyłaby się mandatem. Niemniej jednak zaczął uciekać. Teraz oprócz utraty prawa jazdy odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę. W świetle prawa jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register