Kierowca chciał go przepuścić więc zniszczył mu samochód

W nocy policjanci interweniowali na jednej z elbląskich ulic. Zatrzymali wandala, który uszkodził samochód. Kierowca zatrzymał auto przed przejściem, żeby przepuścić mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że ta uprzejmość nie spodobała się pieszemu, który zaczął kopać osobowe volvo. Chwile później został zatrzymany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (26.03.2019) o godz. 22:30 przy skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka z Piłsudskiego. Kierowca osobowego volvo zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić mężczyznę. Najwyraźniej ta uprzejmość nie spodobała się pieszemu, który… kilka razy kopnął, między innymi w drzwi i błotnik auta.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali wandala. Okazał się nim 27-letni elblążanin. Badanie wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z patrolu zauważyli również wybitą szybę w pobliskim barze. Do tego dzieła zniszczenia również przyznał się zatrzymany mężczyzna.

Szacunkowe straty jakich dokonał oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki

1 komentarz

  • fasola Reply

    28 marca 2019 at 12:32

    Elbląska prokuratura nie ma czasu na takie bzdury. Umorzą sprawę i powiedzą żeby załozyc sprawę prywatną o odszkodowanie. Piszę z osobistego doswiadczenia z tego roku.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register