Kierowca ciężarówki skazany za brawurową jazdę

30-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie.

Kierowca dafa na trasie Elbląg – Malbork wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jadący z naprzeciwka kierujący oplem musiał uciekać na pobocze. Mniej szczęścia miał kierowca volkswagena. Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia 2020 r. na trasie K22 pod Elblągiem. 30-letni mężczyzna jechał ciężarowym dafem z naczepą. Na łuku drogi i na podwójnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać dwa samochody osobowe. Jadący z naprzeciwka kierowca opla musiał uciekać na pobocze. Mniej szczęścia miał kierujący volkswagenem.

Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Musi także pokryć koszty sądowe.

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register