Kierowcy jeżdżą za szybko. Tracą prawa jazdy

W ciągu minionej doby policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowych 19 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Pięciu z nich przekroczyło ją w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Mandat w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych a także zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące to grozi za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h. 52latek kierujący citroenem 34-latek z seata oraz 36-latek z osobowego citroena zostali zatrzymani do kontroli przez nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Było to w miejscowości Żurawiec.

Z kolei 40-letnia kobieta kierująca volkswagenem, a zaraz później 59-latek kierujący toyotą zostali zatrzymani odpowiednio w Raczkach Elbląskich oraz w Krzewsku.

– Wszyscy wymienieni jechali z prędkością powyżej 50 km/h. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące i oprócz mandatów przeprowadzili rozmowy na temat niebezpiecznej prędkości – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • kornelia Reply

    20 grudnia 2018 at 20:56

    śpieszmy się yanosika używać, bo prawka na potegę zabieraja

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register