Kierowcy jeżdżą za szybko. Zatrzymano ponad 20 osób

103 km/h w miejscowości Solnica z taką prędkością poruszał się 39-latek. Mężczyzna kierował samochodem Iveco. Policjanci zatrzymali go do kontroli i zatrzymali mu na 3 miesiące prawo jazdy. Ukarano go także 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj ponad 20 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W dwóch przypadkach były to przekroczenia powyżej 50 km/h i to w obszarze zabudowanym. Jest to szczególnie niebezpieczne wykroczenie.

Około godziny 20.30 policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę kierującego osobową toyotą. Było to w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. 25-latek rozpędził swoje auto do prędkości 109 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. On również na 3 miesiące stracił prawo jazdy i zyskał na swoim koncie 10 punktów karnych. Na karę złożył się także mandat w wysokości 500 złotych.

Policjanci przestrzegają przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Szczególnie w okresie zimowym może to być tragiczne w skutkach. Wydłuża się bowiem droga hamowania a w przypadku napotkania oblodzonej nawierzchni można zwyczajnie nie zapanować nad pojazdem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Oli Reply

    8 lutego 2019 at 21:08

    Za szybko jak za szybko, ale mogli by sobie przy okazji chociaż yanosika właczyć. Tak dla siebie. Chociaż jak ktoś tak znacznie przekracza prędkość to tak naprawdę jemu specjalnie nawet yanosik nie pomoże…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register