Kierowcy jeżdżą zbyt szybko. Policjanci wystawiali mandaty!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy w czasie trwania weekendu przebadali trzeźwość blisko 500 kierujących a także zatrzymali do kontroli 132 kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością.

I tak wczoraj (24.04) policyjny patrol zatrzymał w miejscowości Nowy Dwór Elbląski 39-latka, który rozpędził swojego volkswagena do prędkości 116 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna oprócz mandatu i punktów karnych został ukarany zatrzymaniem na 3 miesiące prawa jazdy.

Podobna kara spotkała 19-latka jadącego seatem aleją. Piłsudskiego. Zmierzona przez policjantów prędkość to 112 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie jedynie do 40 km/h.

Rekordzista jeżeli chodzi o wysokość mandatu to mężczyzna kierujący motocyklem. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. Wcześniej nagrali go jak jedzie z prędkością  204 km/h. Na tym odcinku jest ograniczenie do 120 km/h. Łącznie podczas weekendu zatrzymano prawa jazdy 8 kierującym za przekroczenie o ponad 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

Widoczny na jednym z filmów mężczyzna jadący 107 km/h w terenie zabudowanym miał zatrzymane prawo jazdy oraz ukarano go mandatem w wysokości 1500 złotych.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register