Kierowcy nadal jeżdżą za szybko

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy w miniony weekend jechali za szybko… znacznie za szybko.

Przekroczenia dotyczyły tzw. 50 plus czyli jazdy z prędkością o ponad 50 km/h za szybko  w terenie zabudowanym. Jednym z zatrzymanych do kontroli był 34-letni mężczyzna, który kierował oplem omegą i jechał w Komorowie Żuławskim z prędkością 142 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy i ukarano go mandatem w wysokości 500 złotych.  

Inny przypadek przekroczenia dozwolonej prędkości miał miejsce na Trasie Unii Europejskiej w Elblągu. Tu 29-letnia kobieta kierująca samochodem audi a6 jechała z prędkością 112 km/h w miejscu ograniczenia do 50 km/h. W tym przypadku również kontrola zakończyła się mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2 komentarze

  • Kroos Reply

    5 sierpnia 2019 at 16:04

    Jak policja stoi w krzakach to i łapią. To jest zwykłe świństwo tak robić. Później statystyki rosną. Radiowóz powinien być widoczny z daleka. Oczekują od kierowców przestrzegania przepisów a sami je łamią.

  • gru Reply

    6 sierpnia 2019 at 16:39

    Ciekawe w którym miejscu zmierzono prędkość, ponieważ jest tam od pewnego miejsca ograniczenie do 70km/h

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register