Kierowcy w Elblągu o tym muszą pamiętać! /film/

Elbląscy policjanci postanowili przypomnieć o tym, że ustępowanie pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, a nie tylko tym już na nim będącym, to od niedawna obowiązek wszystkich kierowców. A to wszystko za sprawą zmienionych w czerwcu przepisów ruchu drogowego. Nowy materiał na ten temat to wynik współpracy TV Truso oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, której efekt można obejrzeć w 50 sekundowym spocie.

W 2020 roku policjanci w Elblągu odnotowali na przejściach dla pieszych 15 wypadków drogowych, a w 2021 roku, który się jeszcze nie zakończył, takich zdarzeń było 6. W tym roku zmieniły się także przepisy dotyczące pieszych i ustępowania im pierwszeństwa przez kierujących. Aby o tym nieustannie przypominać powstał specjalny spot.

Dwie główne role zostały w nim odegrane przez panią Wiesławę Srokę oraz podkom. Wiktora Kaczmarka policjanta ruchu drogowego elbląskiej komendy.

Spot „Obowiązek każdego kierowcy” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. W jego realizację, tak jak i przy poprzednich spotach, zaangażowany był sprawdzony już zespół: połączone siły elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko. 

– Przy realizacji zawsze przyświeca nam idea aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, stąd też forma filmowa takiego przedsięwzięcia – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Ma ona być krótka i dawać prosty przekaz. Myślę, że i tym razem się to udało, choć ocena należy do widzów i odbiorców tego materiału.

Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty realizowane przy współpracy z policjantami: „Oszukaj oszusta”, „Drogowe realia” oraz „Mordercy bez zlecenia”.

W realizację najnowszego spotu zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Paulina Borkowska, Łukasz Nosarzewski.  

Filmu będzie od tego tygodnia emitowany na antenie Truso Tv, a od dziś (25.10.2021) jest dostępny w Internecie, na stronach internetowych KMP w Elblągu oraz KWP w Olsztynie, na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i policyjnych profilach na portalach społecznościowych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register