Kilka skutecznych wskazówek, jak zapobiegać suchej skórze zimą
Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak Twoja skóra reaguje na zmiany pór roku? Jeśli tak, to prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoja skóra często wydaje się bardziej sucha i łuszczy się w chłodniejszych miesiącach.
Zimne i suche powietrze w pomieszczeniach, niski poziom wilgotności i ostry zimowy wiatr mogą pozbawić Twoją skórę wilgoci. Może to spowodować, że Twoja skóra będzie wyglądać mniej promiennie niż zwykle – nie tylko twarz, ale także dłonie, stopy i inne miejsca narażone na działanie czynników zewnętrznych.
Jakie są oznaki suchej skóry?
Do najczęstszych oznak i objawów suchej skóry należą: łuszczenie się skóry, zaczerwienienie, szorstka struktura, swędzenie, pęknięcia na skórze, kłucie lub pieczenie. Termin medyczny określający suchość skóry to xerosis. Objawy mogą mieć różne nasilenie i wyglądać inaczej w zależności od obszaru ciała, który jest dotknięty problemem.
Jak zapobiegać suchej skórze zimą
Sucha skóra zimą nie jest nieunikniona. Wprowadzając pewne zmiany w sposobie pielęgnacji i nawykach oraz stosując odpowiednie produkty, możesz sprawić, że Twoja skóra będzie miękka, gładka i pełna życia przez całą zimę. Przyjrzyjmy się bliżej wskazówkom, które mogą pomóc ci poprawić kondycję skóry w chłodniejszych miesiącach roku. Zobacz więcej topsuplementy.com mnóstwo ciekawych porad.
Nawilżaj skórę zaraz po umyciu
Za każdym razem, gdy myjesz twarz, ręce lub ciało, pozbawiasz skórę jej naturalnych olejków. Ponieważ olejki te pomagają zatrzymywać wilgoć, bardzo ważne jest ich zastąpienie. Dlatego właśnie ważne jest, by używać kremu nawilżającego po każdym umyciu skóry, zwłaszcza zimą.
Codziennie stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym
Biorąc pod uwagę krótsze zimowe dni i mniejszą ilość światła słonecznego, może być kuszące, by wyłączyć krem z filtrem z porannej rutyny – ale zastanów się jeszcze raz. Nawet zimą szkodliwe promieniowanie UV może naruszać barierę ochronną skóry, która jest niezbędna dla zachowania jej zdrowia i nawilżenia.
Stosuj zabiegi na noc
Zabiegi pielęgnacyjne na noc to doskonały sposób na rewitalizację lub zapobieganie suchości skóry. Emolienty są świetne do nawilżania. Ponieważ jednak są to cięższe rodzaje kremów, ich wchłanianie przez skórę może trwać dłużej. Nakładając emolient na noc, skóra będzie miała czas, by wchłonąć preparat, a emolient uzupełni potrzebne jej nawilżenie i natłuszczenie.
Obniż temperaturę
Gorący prysznic lub kąpiel pod koniec zimowego dnia może być wyjątkowo kojąca. Jednak, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, warto utrzymywać temperaturę wody zbliżoną do letniej. Gorąca woda może szybciej niż letnia pozbawić skórę naturalnych olejków, a nawet spowodować jej uszkodzenie
0 komentarzy