„Kłamstwo polityczne nie powinno mieć miejsca”. Elbląski radny Paweł Kowszyński gościem Porannych Pytań

Nasze programy wyborcze były bardzo zbieżne – mówił w Porannych Pytaniach elbląski radny klubu PiS Paweł Kowszyński komentując zawarcie umowy koalicyjnej między Komitetem Wyborców prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego a Koalicją Obywatelską.

Radni Witolda Wróblewskiego zawarli umowę z Koalicją Obywatelską i mają w elbląskiej radzie miasta 15 głosów. PiS będzie miał 9 radnych. Tylko jeden mandat przypadł SLD.

Paweł Kowszyński podkreślił, że ma obawy czy prezydent będzie w stanie realizować swoje wyborcze obietnice.

To nie jest dobre ponieważ mieszkańcy Elbląga wybrali prezydenta, który ma realizować swój program i te obietnice spełniać. Jeżeli wchodzi koalicjant, który przez ostatnie 4 lata też go wspierał, tylko było to administracyjne. Doszło tam do podziału różnych wpływów i spółek. Platforma miała wiceprezydenta. Także w tej koalicji chodzi pewnie o stołki i podział spółek miejskich. Nie chodzi o realny wpływ i decydowanie o mieście.

Gość Porannych Pytań zaznaczył, że radni PiS nie będą popierać działań szkodzących rozwojowi miasta.

Są rzeczy, których Prawo i Sprawiedliwość i my jako radni nie poprzemy ani w tej ani w przyszłej radzie miasta. Są to rzeczy niekorzystne dla miasta Elbląga, tak jak chociażby rolowanie kredytów.

Oszukiwaniem wyborców nazwał elbląski radny klubu PiS Paweł Kowszyński zapowiadaną rezygnację z mandatów części radnych komitetu wyborczego prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego.

W komitecie prezydenta startowało kilku dyrektorów szkół, z czego dwóch powinno objąć mandat ponieważ wybrali. Trzeci wchodzi z rezerwy. Mieszkańcy i rodzice uczniów tych szkół głosowali na konkretne osoby, żeby były radnymi.

Zdaniem Kowszyńskiego radni nie zapowiadali wcześniej, że z racji pełnionych obowiązków nie podejmą pracy w radzie miasta.

Ci kandydaci pytani przez nas w kampanii wyborczej deklarowali, że podejmą mandat radnego. Dzisiaj się okazuje, że wycofują się okrakiem, rakiem i mówią: nie, nie, ja jestem dyrektorem i nie chcę już być radnym. Jest to oszukiwanie, bo w tym momencie na ich miejsce wejdą osoby, które są mało, a właściwie słabo znane.

Więcej: Radio Olsztyn

3 komentarze

 • zuzia Reply

  23 listopada 2018 at 10:45

  PIS sam sobie szkodzi i nam tez swoimi obietnicami i klamstwem.

 • Zdziwiony?? Reply

  23 listopada 2018 at 10:59

  Radnym nie powinien być ktoś kto jest tylko znany, powinna być to osoba znającea przede wszystkim zagadnienia gospodarki i finansów. W RM w Elblągu przeważają nauczyciele, bez jakiejkolwiek wiedzy we wspomnianych dziedzinach. Nie jest to dobry prognostyk na kolejne lata.

 • obserwatorw Reply

  23 listopada 2018 at 12:13

  Co ty możesz mówić, pisać o kłamstwie politycznym , jak wy wszyscy jesteście po tych samych pieniądzach….. Na każdym kroku są kłamstwa! bez różnicy z której partii kto jest. Ciężko się pogodzić , Elblążanie wybrali . Dlaczego nikt z radnych nie zrzeknie się diety radnego albo nie przekaże na cele charytatywne!?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register