Kolejne budynki znikną z krajobrazu miasta. Co powstanie w tym miejscu?

To już koniec takiego krajobrazu tego rejonu miasta, jaki znamy. Już wkrótce znikną charakterystyczne pawilony handlowe, które znajdują się na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich. Co powstanie w tym miejscu?

Stały tu kilkadziesiąt lat, pełniąc funkcje handlowe. Znajdował się tu gabinet weterynaryjny, salon fryzjerski, sklepy odzieżowe. W dawnych czasach był również zakład fotograficzny oraz zakład krawiecki. Teraz te budynki przejdą do historii.

Najemcy, ponieważ obiekty należą do Miasta, już opuścili swoje lokale. Teraz czeka je rozbiórka.

– Dotychczasowi dzierżawcy otrzymali wypowiedzenia umów. Lokale są już opróżniane. Pawilony będą przeznaczone do wyburzenia, ale trudno na dzisiaj powiedzieć, kiedy to się stanie. Mamy problem z dotarciem do jednego z dzierżawców. Obecnie gromadzimy potrzebną dokumentację, m.in. dokonujemy protokołów zdawczo-odbiorczych i rozliczeń z dzierżawcami – mówi na łamach jednej z elbląskich gazet  Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Według nieoficjalnych informacji, pawilony handlowe mają być wyburzone, a na ich miejscu może powstać budynek mieszkalny.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register