Kolejne dofinansowanie na budowę nowego przedszkola w Elblągu

1,8 mln zł. dofinansowania z Programu Maluch otrzyma elbląski samorząd na budowę nowego żłobka i przedszkola przy ul. Mielczarskiego na Zatorzu. Wcześniej na tę inwestycję prezydent Witold Wróblewski pozyskał prawie 5,9 mln złotych z funduszu inwestycji lokalnych.

– Szacunkowy koszt całej inwestycji wynosi około 11 mln zł. Dofinansowanie z programu Maluch to bardzo dobra wiadomość, zmniejsza nasz udział własny w tym przedsięwzięciu. Dzięki temu obecne Przedszkole nr 18, którego budynek jest w złym stanie technicznym przeniesione będzie do nowego obiektu. Powstanie również nowy żłobek, w którym utworzone zostaną trzy oddziały dla 60 dzieci – podkreślał podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski.

Inwestycja polegać będzie na budowie nowego obiektu (kompleksu) przedszkolno-żłobkowego metodą budownictwa modułowego. Obiekt zaplanowano w miejscu istniejącego budynku przedszkola przewidzianego do rozbiórki.

W budynku oprócz sal i zaplecza socjalnego znajdować się będą między innymi pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne psychologa, pedagoga i logopedy, a także salę do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku, gdzie powstaną  osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka.

Budynek będzie nowoczesny i energooszczędny. Będzie wybudowany w systemie prefabrykowanym drewnianym, wyposażony będzie w nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej. Realizacja inwestycji  przewidziana jest na rok 2021, planowane otwarcie: styczeń 2022 r.

Aktualnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register