Kolejne lato bez kąpieliska. Straż Miejska patroluje rzekę Elbląg

Rozpoczęły się wakacje, tak długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież. Ciepłe, słoneczne dni skłaniają wielu mieszkańców naszego miasta do korzystania z tzw. dzikich kąpielisk, w których kąpiel jest niebezpieczna i zabroniona. Zwłaszcza, że nadal w Elblągu nie odbudowano miejskiego kąpieliska.

Straż Miejska w Elblągu ostrzega, że kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale coraz częstszą przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia. Często kąpieli w miejscach zabronionych zażywają osoby po spożyciu alkoholu, co bywa zgubne. Straż Miejska ostrzega przed tego typu „rozrywkami” i apeluje o rozsądek.

–  W celu wyeliminowania korzystania z dzikich kąpielisk strażnicy kontrolują tereny, na których usytuowane są zbiorniki wodne i gdzie występują zagrożenia dla życia lub zdrowia – informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu. – Zgodnie z art. 55 kw ten, kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Jeśli ktokolwiek wie o miejscach niestrzeżonych, zabronionych, które mogą być niebezpieczne dla kąpiących się tam ludzi prosimy informować Straż Miejską pod numerem alarmowym 986, Policję 997 lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register