Kolejne potrącenie pieszego. Policjanci mówią dość i wprowadzają „Akcję Prędkość”

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które przewija się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej liczby wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy, a dodatkowo możemy ulec wypadkowi.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19.00 na ulicy Robotniczej w Elblągu. 22-letnia kierująca seatem potrąciła na przejściu dla pieszych 45-letniego mężczyznę. Doznał on złamania kości podudzia i został przewieziony do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

– Elbląscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Polegały one na dyscyplinowaniu tych wszystkich kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 69 aut. Nałożyli 27 mandatów z czego 15 to mandaty za zbyt szybką jazdę. Nie było przekroczeń prędkości 50+. Policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za fatalny stan techniczny pojazdów oraz jedno prawo jazdy za spowodowanie wypadku – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register