Kolejne spotkanie w sprawie WPEK – konferencja eduAKCJA Warszawy. Przyjdziesz?

Ruszyły zapisy na konferencję kulturalną eduAKCJA Warszawy w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca br. w siedzibie Sinfonia Varsovia.

Konferencja jest spotkaniem środowiskowym. Do udziału organizatorzy zapraszają animatorów, edukatorów, urzędników i nauczycieli z domów kultury, bibliotek, stowarzyszeń, fundacji, teatrów, muzeów, innych instytucji kultury, placówek oświatowych, szkół, przedsiębiorstw i grup nieformalnych. Chcą kontynuować dyskusję, jak skutecznie realizować program WPEK, aby stał się realnym wsparciem i narzędziem w podnoszeniu jakości edukacji kulturalnej w Warszawie.

Program konferencji:
godz. 10.00 Sesja otwierająca – Program Rozwoju Kultury w działaniu: wsparcie twórczości, edukacja kulturalna, rozwój publiczność – panel moderowany przez Dr Joannę Orlik z udziałem dyrektora Biura Kultury Tomasza Thuna-Janowskiego, redaktora  Edwina Bendyka oraz ekspertki Beaty Dubiel.
godz. 11.00 – 14.00 Stoliki tematyczne do wyboru:

  • Stolik 1. Otwarta Warszawa 2020-2030 – miejsce edukacji kulturalnej w strategii miejskiej
  • Stolik 2. Rezydencje lokalne – dobre praktyki rezydencyjne w szkołach i instytucjach
  • Stolik 3. Przestrzeń publiczna – jakiego podwórka, szkoły, biblioteki czy domu kultury oczekujemy w XXI wieku?
  • Stolik 4. Laboratorium Edukacji Kulturalnej – moduł dla organizacji pozarządowych
  • Stolik 5. Wsparcie metodyków dla artystów i ngo – podstawy programowe
  • Stolik 6. Twórczość amatorska – rola twórczości amatorskiej jako narzędzie w budowaniu społeczności

godz. 14.00 – Sesja zamykająca, prezentacje prac w grupach oraz podsumowanie – prowadzenie: zastępca Dyrektora Biura Edukacji Mirosław Sielatycki.
godz. 15.00 – Przyjemne okoliczności do środowiskowych rozmów.

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej określa działania w zakresie edukacji kulturalnej w Warszawie na lata 2015-2020. Jest kontynuacją i rozwinięciem Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, przyjętego Zarządzeniem nr 3923/2009 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 7 grudnia 2009 r. Warszawski Program Edukacji Kulturalnej 2015-2020 koordynowany jest przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register