Kolejny bubel. Zmodernizowano schody ale zapomniano o barierkach i podjeździe

Schody prowadzące z Parku Dolinka do ul. Traugutta były już w bardzo złym stanie. Korzystają z tego ciągu pieszego głównie osoby starsze oraz kobiety z dziećmi. Mimo, że schody zostały zmodernizowane w ramach budżetu obywatelskiego, zapomniano o budowie poręczy czy podjazdu. To zaś bardzo ważne ułatwienie w ich pokonywaniu.

Na ten problem zwróciła uwagę była radna miejska Maria Kosecka.

– Pomimo niedzielnego relaksu chciałabym zwrócić uwagę na budowlany bubel. Oddane do użytku, wykonane w ramach budżetu obywatelskiego i oczekiwane przez pieszych schody od ul. Traugutta w kierunku Parku Dolinka oraz cmentarza. Jak widać na załączonych zdjęciach inwestor, czyli Urząd Miasta, nie uwzględnił potrzeb użytkowników – wskazuje Maria Kosecka. – Byłam świadkiem problemów jakie stwarzają schody osobom starszym ale również matkom z wózkami dziecięcymi.

Maria Kosecka wskazuje, że brak wyposażenia schodów w barierki, niezbędne dla pieszych z ograniczeniami ruchowymi (również w podeszłym wieku) oraz odpowiednie podjazdy dla wózków (dziecięcych czy też inwalidzkich) czy też rowerzystów, powodują zrozumiałe ograniczenia w korzystaniu z tego ciągu komunikacyjnego.

– Po raz kolejny wydawane są środki z kasy miasta na nieprzemyślane do końca realizacje. Szkoda, bowiem mieszkańcy cieszyli się na widok ekipy budowlanej, jednak efekt końcowy szybko zmienił stan emocjonalny na oburzenie – dodaje była radna.

Jak można również zauważyć schody nie zostały wyposażone w podjazd dla wózków dziecięcych czy osób niepełnosprawnych.

5 komentarzy

 • Nonono Reply

  6 maja 2019 at 06:32

  Podjazd pod takie srome wzniesienie. Nikt i tak nie pojedzie zbyt stroma górka. Trzeba na około Górnośląską i tyle. A poręcze są.

 • L. S. Reply

  6 maja 2019 at 21:39

  To jest “Scheiße” ! – Czyli po polsku: gówno, po francusku: Merde ! – Nieco podobnie było z rewitalizacją ul. Studziennej. Pan Prezydent H. Słonina powiedział już wiele lat temu, że tam będą położone dawne dekle (pokrywy) kanalizacyjne. Będzie taka “Deckel vom Schichau, Komnick i Thiessen Straße”. I gówno – dosłownie, z tego wyszło. Przy projektowaniu tej ulicy o tym zapomniano. A później, po mojej interwencji, “nie ma pieniędzy, trzeba zrobić aneks do umowy dla firmy budującej ulicę, a to są koszty, koszty …”. – Ale Pan Prezydent Witold Wróblewski obiecał, że taka “Aleja Starych Pokryw” na studzienkach kanalizacyjnych powstanie na 2. gim odcinku ul. Rybackiej. Zobaczymy. Ulica ta jest obecnie w końcowej fazie zabudowy…

 • Mimi Reply

  13 maja 2019 at 20:22

  Poręcze są ale ci z tego ani osoba niepelnosprawna nie wjedzie ani nie zejdzie i to samo z wózkiem dziecięcym. Jest jeden podjazd i nie ma wiecej. To jest niestety czysty niewypal.

 • Avi Reply

  3 czerwca 2019 at 14:09

  Zanim autor zacznie pisać artykuł warto by sprawdzić źródło informacji, a nie opierać się na słowach Pani byłej radnej. Te schody nie były remontowane ze środków Budżetu obywatelskiego. Remont był jedną z propozycji do Bo, ale wniosek nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Poza tym prace nie zostały jeszcze zakończone. Szanowna redakcjo chyba należy się czytelnikom sprostowanie.

 • dddd Reply

  15 czerwca 2019 at 16:38

  A gdzie podjazd dla niepełnosprawnych i matek z wózkami? Jak zwykle ktoś przytulił kasę ze swoich kolesi. WSTYD

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register