Kolejny krok do odbudowy kąpieliska. Miasto ogłasza ważny przetarg

Prezydent Wróblewski konsekwentnie zmierza do odbudowy kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie studium wykonalności inwestycji.

Ratusz ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności wraz z analizą finansowo-ekonomiczną dla projektu pn. „Rewitalizacja/przebudowa odkrytego kąpieliska miejskiego w Elblągu” planowanego do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 8 Obszary wymagające rewitalizacji Działanie 8.2 Rewitalizacja miejskiego obszaru funkcjonalnego Elbląga – ZIT bis (nabór nr RPWM.08.02.00-IZ.00-28-001/17).

Oferty należy złożyć w terminie do dnia 27.07.2017 r., do godz. 09:00. Termin wykonania usługi to 28 sierpnia 2017 r.

Taki obiekt ma powstać w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu funkcjonował największy w Europie basen kąpielowy. Teraz jest duża szansa, że elblążanie znów będą mogli zażywać kąpieli na otwartej powierzchni. Czy jednak do tego dojdzie, i kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Chociaż projekt obiektu już jest, to nie ma tego najważniejszego, czyli środków finansowych na realizację tego kompleksu basenowego.

– Projekt przewiduje baseny rekreacyjne do głębokości 1,3 metra, połączone rwącą rzeką, oraz basen z torami sportowymi, brodzik dla dzieci oraz system pięciu zjeżdżalni o długości do 81 metrów, a także plażę, zespół boisk do siatkówki plażowej i badmintona, mały plac zabaw dla dzieci – mówił podczas posiedzenia komisji gospodarki miasta Maciej Strembski z Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu . – Wokół powstaną budynki, w których będą mieścić się szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających. Otrzymaliśmy już też projekt budowlany, będziemy go procedować. Spodziewamy się, że do 21 sierpnia otrzymamy projekt wykonawczy oraz szczegółowy kosztorys.

Opracowane studium wykonalności wraz z analizą finansową pozwoli Miastu na szukaniu odpowiednich źródeł finansowania tej inwestycji.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register