Kolejny niebezpieczny wypadek podczas kuligu!

W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 200 razy. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 300 badań trzeźwości kierujących. Obsłużono 17 zdarzeń drogowych. Jednym z tych zdarzeń był wypadek podczas kuligu na terenie gminy Młynary.

Tam kierujący oplem corsą 33-latek na drodze leśnej pomiędzy miejscowościami Płonne a Błudowo zorganizował kulig. Do osobowego opla zaczepione były linką sanie zrobione z nart a na nich siedziała trójka dzieci. Podczas jazdy sanie zjechały na pobocze i uderzyły w bryłę zlodowaciałego śniegu a następnie wraz z siedzącymi na nich uczestnikami przewróciły się.  W wyniku zdarzenia 8-letni chłopiec doznał urazu w postaci obcięcia kciuka lewej ręki. Został przewieziony karetką do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pasłęku.

Policjanci podczas spotkań z najmłodszymi często przypominają o zasadach bezpieczeństwa:

1. Rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz.

2. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek.

3. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawki, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy.

5. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem.

6. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych i zaczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register