Kolejny śmiertelny wypadek w Elblągu. Zmarła kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Do kolejnego tragicznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Elblągu. Potrącona na przejściu dla pieszych kobieta zmarła w szpitalu. To już kolejny śmiertelny wypadek w naszym mieście. Mieszkańcy ul. Nowowiejskiej apelują o ustawienie sygnalizatorów przy przejściach dla pieszych.

Tragedia rozegrała się wczoraj, około godz. 17.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Nowowiejskiej. Według relacji świadków pasami przechodzili piesi. Jeden z samochodów zatrzymał się, aby ich przepuścić. Niestety 65-letni kierowca mercedesa tego nie zrobił. Z impetem wjechał na przejście dla pieszych i uderzył przechodząca przez jezdnię kobietę.

Według świadków zdarzenia siła uderzenia była tak duża, że kobietę wyrzuciło w górę. Ranna została przewieziona do szpitala. Niestety zmarła w wyniku poważnych obrażeń wewnętrznych.

Do naszej redakcji napisał jeden ze świadków wypadku, mieszkaniec ul. Nowowiejskiej.

– To było mocne uderzenie i kobieta przeleciała kilka metrów. Nie mogło się dobrze to skończyć. Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem, kiedy inni to zrobili. Chciałem też zwrócić uwagę na ul. Nowowiejską. Wbrew pozorom to bardzo ruchliwa ulica, czteropasmowa. Obok jest szkoła podstawowa, duże osiedle mieszkaniowe oraz sklepy. Tymczasem przejścia dla pieszych są bez sygnalizatorów regulujących ruch. Takie powinny się tu pojawić. Na Hetmańskiej są przy każdym przejściu a na Nowowiejskiej ani jednego. Może gdyby ruchem kierował sygnalizator, do tragedii by nie doszło – pisze nasz Czytelnik.

 

2 komentarze

 • Ja ja Reply

  18 października 2017 at 08:10

  Niech zaloza w końcu światła tam masakra sie dzieje jeżdżą jak szaleńcy na tej ulicy

 • Tomasz Reply

  18 października 2017 at 23:15

  Szanowna Redakcjo mieszkalem przez wiele lat przy ul. Nowowiejskiej. Dziś czesto bywam tam odwiedzając Mamę. Od momemntu poszerzenia ulicy, regularnie dochodzi tam po pierwsze do wieczornych wyścigów rajdowych. Trzeba wręcz uciekać na pasach, by nie zostać potrąconym przez szalonych przeważnie bardzo mlodych kierowców . Chcę też powiedzieć, że do podobnych sytuacji, na szczęście nie zakończonych śmiercią dochodzi w tum miejscu dość często. Sam tego doswiadczylem miesiac temu, kiedy jeden z samochodów się zatrzymał ale inne przejechały przez pasy z dużą prędkością.. Proponuję rozważyć umieszczenie przynajmniej dwoch ograniczników prędkości tzw. leżących policjantów i dodtkowo umieścić lampki odblaskowe w wzdłuż przejścia dla pieszych, ktore wzmocnią czujność wśród kierowców. Jeden z tych ograniczników należałoby moim zdaniem umieścić na wysokisci szkoly nr 12 przed przejsciem dla pieszych. Drugi przed przejsciem dla pieszych na wysokosci przystanku. Szanowna Redakcjo bardzo proszę w imieniu mieszkańców ulicy Nowowiejskiej, by przekazać tę prośbę Panu Prezydentowi. Może to jest rozwiazanie nieco tansze niz sygnalizacja swietlna. Nie chcemy ginąć przechodząc przez pasy.
  Pozdrawiam i łączę wyrazu szacunku Tomasz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register