Kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci

28 lipca Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadziła w Elblągu kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Uwaga, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Już 28 lipca (niedziela) taka okazja będzie w Elblągu. Tego dnia przy ul. Wodnej na Starym Mieście, w trakcie zawodów Garmin Iron Triathlon, zaparkuje ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który przyjedzie na zaproszenie partnerów akcji: władz Gminy Miasto Elbląg oraz Garmin Polska i Labosport Polska.

W ambulansie doświadczeni lekarze będą wykonywali kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Uwaga! Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy. Zapisy prowadzone będą w dniu 18 lipca w godz. 9.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Elblągu pod nr tel. 55 239-30-28. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.
Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją, wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

W badaniach wzięło już tysiące dzieci. Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne u zdrowych dzieci mają ogromny sens.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register