Kompletnie pijany i …uzbrojony!

46-letni mężczyzna, który został wczoraj zatrzymany do kontroli drogowej, odpowie za posiadanie broni, jazdę w stanie nietrzeźwym i wykroczenia drogowe. Był kompletnie pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli przy nim rewolwer gazowy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (1 sierpnia) w miejscowości Komoro Żuławskie patrol drogówki zatrzymał do kontroli starego opla kadeta. Kierowca bełkotał i pachniał alkoholem. Policjanci zauważyli rewolwer, który miał schowany za paskiem spodni. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Okazało się, że to broń gazowa bez pozwolenia. Przy podejrzanym zabezpieczono jeszcze 11 nabojów gazowych. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało u niego ponad 2 promile. Polak, mieszkający na stałe w Niemczech, trafił do policyjnego aresztu.

Samochód, który się poruszał miał tablice rejestracyjne od volkswagena transportera. Pod nadzorem prokuratury policjanci wyjaśniają sprawę 46-latka. Opel, którym się poruszał został zabezpieczony do sprawy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register