Koncert Voo Voo w Elblągu

Koncert Voo Voo, sportowy Garmin Iron Triathlon, czy zwiedzanie fortyfikacji Elbląga, to propozycje na kolejny tydzień Lata w Formie.

Szczegółowe informacje są zamieszczone na poniższym plakacie. Jak widać, każdy kto przebywa w tym okresie w Elblągu znajdzie coś dla siebie.

Na pewno nie będą zawiedzeni miłośnicy polskiego rocka. W naszym mieście zagra legendarna formacja Voo Voo.

„Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic” – ciężko znaleźć osoby, która nie kojarzy tej frazy. W piątek na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL będzie można usłyszeć to na żywo. Starszym obiorcom ani muzyki Voo Voo, ani postaci lidera – Wojciecha Waglewskiego – przedstawiać nie trzeba. Młodszym miłośnikom muzyki wato wspomnieć, że to zespół Voo Voo stworzył pierwszy hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obecnie Voo Voo grają w składzie:
Wojciech Waglewski – gitara, śpiew – autor tekstów, kompozytor, aranżer, lider zespołu;
Mateusz Pospieszalski – saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew – kompozytor, aranżer;
Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa – kompozytor, aranżer;
Michał Bryndal – perkusja.

Zespół właśnie promuje swój najnowszy album. Ukazał się on 21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo. To jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu.

Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo – zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim. To wyróżnienie otrzymali m.in. Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.

Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne.

Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu.

Wydawca – ART2 Music przygotowuje również winylową, 4-płytową edycję albumu.

Wstęp wolny.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register