Koniec „Góry Chrobrego”. Park linowy również zamknięty

Mamy kolejny efekt likwidacji Przedsiębiorstwa Turystycznego „Góra Chrobrego”. Firma, która chciała odsprzedać infrastrukturę stoku narciarskiego Miastu poinformowała właśnie, że również park linowy zostaje zamknięty.

Na kwietniowej sesji Rady Miasta Elbląga radni nie zdecydowali się na wyrażenie zgody w sprawie odkupienia od PT „Góra Chrobrego” infrastruktury stoku narciarskiego. Pomimo tego, iż powołanemu przez prezydenta zespołowi udało się obniżyć cenę do kwoty 1.350 mln zł plus VAT.

– Decyzja o utrzymaniu (lub nieutrzymaniu) dotychczasowej funkcji rekreacyjnej Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego,  należy do kompetencji Rady Miejskiej – informował prezydent Witold Wróblewski. – Brak decyzji o utrzymaniu w mieście obiektu narciarskiego oznacza, w praktyce, likwidację stacji narciarskiej na Górze Chrobrego.

Prezydent Witold Wróblewski przedstawił również zakładane koszty funkcjonowania stoku narciarskiego po ewentualnym przejęciu przez Miasto.

– Według kalkulacji sporządzonej przez MOSiR roczny koszt eksploatacji wyciągu wyniesie około 600 tys. zł. Przewidywany przychód (wg danych PT Góra Chrobrego za ostatni sezon) może osiągnąć wysokość ok. 360 tys. zł., co oznacza dopłatę sięgającą 240.000 zł. – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Radni nie wyrazili zgody na prowadzenie dalszych negocjacji w celu przejęcia przez Miasto infrastruktury stoku. Za to zobowiązali prezydenta aby do września br. przygotował kompleksowa koncepcję rozwoju sportów zimowych w Elblągu.

Przedsiębiorstwo dawało Miastu czas tylko do końca kwietnia br. na podjęcie decyzji w sprawie przejęcia infrastruktury. Po tym terminie zapowiedziano likwidację obiektu.

Następstwem tej decyzji jest także zamknięcie parku liniowego, który znajduje się obok Góry Chrobrego. O takiej decyzji poinformowało Przedsiębiorstwo na swojej stronie na facebooku.

 

W związku z zamknięciem firmy park linowy nie będzie czynny.

Publiée par Góra Chrobrego Przedsiębiorstwo Turystyczne sur dimanche 6 mai 2018

4 komentarze

 • kkel Reply

  7 maja 2018 at 15:51

  Panie Wróblewski zamknijmy muzea, galerie, teatry, kina w diabły z tym. Do wszystkiego należy dokładać! Dawno nie miałem do czynienia z takim s************m. Przypominam że mamy jeszcze zaniedbane ścieżki rowerowe i tu należy postawić znaki zakazu a brzuszka Panu przybywa!!!

 • Marek Reply

  8 maja 2018 at 11:26

  Mam nadzieję, że głosowanie było jawne. Proszę o listę tych którzy byli przeciwko odkupieniu infrastruktury narciarskiej.
  Ocenimy ich przy zbliżających się wyborach

 • JaPolak Reply

  12 maja 2018 at 14:15

  Proszę o przedstawienie szczegółowego kosztorysu rocznego eksploatacji wyciągu na tą kwotę. Na pewno gdyby się w niego zagłębić i przeanalizować dało by radę zmniejszyć koszty o połowę. No ale po co jak można siedzieć i udawać że coś się robi. Coś się załata tam pokrzyczy tu pokaże i będzie ok.

 • Alicja Reply

  15 maja 2018 at 14:58

  do kultury, sportu, nauki ,zdrowia zawsze trzeba dopłacac, nigdy nie wolno kalkulowac.
  Te wszystkie dziedziny sa opłacalne, bo inwestuje się w czlowieka, czy tego Prezydent i Radni nie wiedzą, jestem w szoku!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register