Koniec marzeń o renowacji Parku Dolinka?

To kolejny cios dla ekipy prezydenta Witolda Wróblewskiego. Niedawno Miasto nie pozyskało środków finansowych na modernizację kąpieliska miejskiego. Teraz okazuje się, że również niepewny jest projekt renowacji Parku Dolinka. Elbląski samorząd nie otrzymał dofinansowania na ten projekt.

Jak informuje Telewizja Truso, Wspólny Komitet Monitorujący Program Polska-Rosja zatwierdził projekty złożone w celu tematycznym „Dziedzictwo”. Wsparcie z funduszy otrzyma Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, które jest partnerem w dwóch projektach transgranicznych. Natomiast projekt, który miał zmienić oblicze Parku Dolinka… nie otrzymał dofinansowania.

Oznacza to, że zakładana renowacja Parku Dolinka, wspólnie z partnerem – miastem Kaliningrad może nie dojść do skutku.

O projekcie więcej pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/miasto-sklada-wniosek-o-dofinansowanie-renowacji-dolinki-czy-tego-oczekuja-mieszkancy/

Zaskoczony takim rozwojem sytuacji jest elbląski samorząd.

– Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji w tej sprawie. Czekamy na pismo i uzasadnienie decyzji Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Polska-Rosja. Jesteśmy jednak bardzo zaskoczeni, bowiem z wcześniejszych informacji wynika, że nasz projekt został bardzo wysoko oceniony. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem podejmiemy decyzję o ewentualnym odwołaniu – poinformowała redakcję portel.pl Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Przypomnijmy, że elbląski samorząd nie pozyskał również środków finansowych na renowację kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wniosek elbląskiego Ratusza złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie odbudowy kąpieliska miejskiego nie zakwalifikował się do dofinansowania. Choć prezydent Witold Wróblewski jeszcze nie traci nadziei ponieważ elbląski projekt znalazł się na liście rezerwowej.

– Sprawa basenu nie jest zakończona. Nasz projekt jest oceniony dobrze, pod względem punktowym zakwalifikował się, jest na liście rezerwowej. Na dzisiaj nie ma więcej środków z konkursu na rewitalizację, ale wszystkim, którzy twierdzą, że nie dostaniemy tych pieniędzy, odpowiadam w ten sposób. Gdy rozpoczynałem kadencję, droga nr 504 była już skończona, a i tak udało mi się odzyskać 14 milionów złotych, po skończeniu inwestycji. W przypadku basenu mamy jeszcze szanse na finansowanie unijne, bo jest jeszcze Krajowa Rezerwa Wykonania i województwo z tej puli dostanie środki, jeśli wykonają w terminie kontraktowanie, więc na wszystkich osiach dojdą pieniądze. Także na rewitalizację, a my jesteśmy pierwsi na liście rezerwowej. Dlatego jestem optymistycznie nastawiony i uważam, że te środki dostaniemy – komentował na łamach portelu prezydent Wróblewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register