„Konsultacje” w sprawie przekopu czy…kampania wyborcza?

Poseł PiS Jerzy Wilk rozpoczyna konsultacje w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Chce przekonywać tych mieszkańców, którzy mają jeszcze wątpliwości co do słuszności tej inwestycji. Nie można jednak nie odnieść wrażenia, że w tym wszystkim chodzi o coś jeszcze.

Nie znamy jeszcze terminu wyborów samorządowych. Te prawdopodobnie odbędą się w listopadzie br. Jednak politycy, którzy będą walczyli o urzędy oraz fotele radnych już robią wszystko, aby „pokazać się” wyborcom z dobrej strony.

Wiele wskazuje na to, że poseł Jerzy Wilk, który będzie walczył o fotel prezydenta Elbląga do promocji swojej osoby wykorzysta teraz konsultacje w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

– Będę spotykał się z mieszkańcami w moim biurze i zbierał uwagi – te pozytywne i krytyczne wobec tej inwestycji. Może po tym powstanie nawet jakaś lista wniosków – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Wilk.

Konsultacje w Elblągu reklamują duże plakaty w trzech częściach miasta – na nich centralną postacią jest…poseł Jerzy Wilk, co w kontekście Jego startu w wyborach samorządowych można już uznać za prowadzenie kampanii wyborczej.

Parlamentarzysta PiS na spotkaniu z dziennikarzami zapewniał również, że inwestycja przekopu Mierzei Wiślanej zostanie wykonana. Jej koszt to 880 mln zł. Na jesieni tego roku mają rozpocząć się prace przygotowawcze w miejscowości Nowy Świat.

– To potężna i ważna inwestycja dla Elbląga. Nasze miasto było do tej pory zawsze pomijane. Środki finansowe zabierało Trójmiasto czy Olsztyn. Teraz to się zmieni. Zyskamy dostęp do Bałtyku, co pomoże w rozwoju miasta i regionu – mówił Jerzy Wilk.

Poseł dodał również, że mosty, które zostały zaplanowane do realizacji będą obrotowe, nie podnoszone.

– To ważna informacja, ponieważ taki most powstanie również w Nowakowie. Bez tego wsparcia rządowego samorząd powiatowy nie poradziłby sobie z taką inwestycją – dodaje Jerzy Wilk.

Według posła Wilka, Urząd Morski w Gdyni wkrótce zakupi również pogłębiarkę, która będzie stale udrażniała kanały żeglugowe na Zalewie Wiślanym do portów w Elblągu oraz Tolkmicku.

1 komentarz

  • no name Reply

    31 lipca 2018 at 14:16

    Panie Wilku a kiedy prawo i sprawiedliwość dosięgnie podpalaczy inspektora z Fromborka bo póki co chodzą i plują wszystkim w twarz.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register