Kontrolowali drogę S-22. Kierowcy jeżdżą za szybko i pod wpływem alkoholu

Weekend dla braniewskiej ,,drogówki” rozpoczął się piątkowymi działaniami ,,Bezpieczna dwudziestka dwójka”. Celem akcji, w którą zaangażowani są funkcjonariusze z Braniewa, Elbląga oraz Gdańska jest przeciwdziałanie naruszeniom przepisów o dozwolonej prędkości na drodze S-22.

W trakcie działań na terenie powiatu braniewskiego skontrolowano 30 pojazdów. Powodem aż 26 kontroli była zbyt szybka jazda. Dzień później – około godz.18:00 w okolicy miejscowości Wielkie Wierzno, patrol z Fromborka zatrzymał nadjeżdżającego Nissana.

Okazało się, że za kierownicą siedział znajdujący się pod działaniem alkoholu obywatel Rosji. Przeprowadzone badanie wykazało, że 41-latek prowadził swoje auto mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnej celi, a następnego ranka usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

W sobotę braniewscy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Jadąca S-22 kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła pojazdem w dwa znaki drogowe. Przyczyną kolizji było zmęczenie i brak koncentracji kierującej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register