Koronawirus w natarciu. W Elblągu 57 osób jest zakażonych

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski apeluje do mieszkańców o rygorystyczne przestrzeganie zasada, czyli o noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu i dezynfekcję. Według najnowszych danych w naszym mieście mamy 57 osób zakażonych koronawirusem.

Od soboty cały kraj znajduje się w tzw. strefie żółtej. To zaś oznacza, że maseczki musimy nosić cały czas przebywając poza domem. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia jednak nie zdecydował się na zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej lub hybrydowej, chociaż epidemiolodzy wręcz wskazują, że właśnie placówki oświatowe to główne miejsca przenoszenia wirusa.

Rosnąca lawinowo ilość zakażeń Polaków spowodowała, że prezydent miasta Witold Wróblewski ponownie apeluje do elblążan o przestrzeganie zasad ochronnych.

– Apeluję o przestrzeganie tych zasad. Niestety w mieście mamy kolejne zakażenia. Według danych elbląskiego Sanepidu na dzień 11.10.2020 mamy w Elblągu 57 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Aktualnie 479 osób objętych jest kwarantanną, a 30 osób nadzorem epidemiologicznym. Łącznie jest 65 ozdrowieńców (i dodatkowo 3 ozdrowieńców-żołnierzy, którzy znajdowali się pod nadzorem Wojskowej Inspekcji Sanitarnej) – informuje Witold Wróblewski.

Również Policja i Straż Miejska zapowiada w Elblągu kontrole noszenia maseczek przez mieszkańców miasta.

Koniec dyskusji! Za brak maseczki będzie mandat lub sprawa w sądzie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register