Koronawirus w Polsce. W Elblągu odwoływane są imprezy masowe

Już u 16 osób w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem, a to dopiero początek i można spodziewać się dalszych takich przypadków. W wielu miastach odwoływane są imprezy masowe. Również w Elblągu.

Z powodu koronawirusa prezydent Witold Wróblewski zdecydował się odwołać Elbląską Galę Sportu, która powinna się odbyć w najbliższy czwartek. Nie odbędzie się jednak.

W wielu elbląskich szkołach uzupełniane są zapasy mydła w toaletach i odbywają się pogadanki na temat utrzymania higieny osobistej i sposobów uniknięcia zakażenia. Jak twierdzą rodzice elbląskich dzieci to akurat dobry efekt paniki przed wirusem, ponieważ wcześniej w wielu szkolnych toaletach był problem nie tylko z brakiem mydła ale również papieru toaletowego.

Wkrótce do szkół mają trafi także środki dezynfekujące.

– Zgodnie z przepisami szkoły powinny zapewnić uczniom podstawowe środki czystości takie jak mydło. Jest pomysł, by placówki edukacyjne wyposażyć w dodatkowe środki czystości – wyjaśnia minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Pierwsze środki powinny trafić do szkół już w tym tygodniu.

Co jednak z odpowiednim zabezpieczeniem Urzędu Miejskiego, placówek miejskich czy komunikacji autobusowej i tramwajowej? Czyli miejsc, gdzie spotyka się największa ilość mieszkańców.

W tej sprawie wysłaliśmy pytania do biura prasowego elbląskiego Ratusza i czekam na informacje.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register