Koronowirus w elbląskim przedszkolu. Budynek zamknięty i zdezynfekowany

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu, informujemy, że placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku – 18 sierpnia. Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem.

Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego.

– Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu. Od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 – 13 dzieci oraz 10 pracowników, od dziś jest zamknięta. Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia.  Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą,  dziś i jutro przejdą testy.  Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność. Będziemy o tym informowali w odrębnym komunikacie – podkreśla Janusz Nowak, pełniący obowiązki Prezydenta Miasta.

Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania zapadła również decyzja, że dziś wszystkie pomieszczenia przedszkola zostaną zdezynfekowane.

Aktualizacja

Dziś przedpołudniem budynek Przedszkola nr 11 oraz teren należący do obiektu zostały zdezynfekowane.

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

dezynfekcja - Przedszkole nr 11

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register