Kosmetyki wegańskie – jakie są ich cechy?

Weganizm to znacznie więcej niż tylko dieta. Jest to styl życia, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek cierpienie zwierząt. Człowiek i zwierzęta żyją w harmonii, a wszystko, z czego korzystają weganie jest pochodzenia roślinnego. Dotyczy to nie tylko posiłków, ale również kosmetyków i ubrań. Jeśli starasz się żyć zgodnie z wegańskimi przekonaniami, sprawdź, jakie cechy mają kosmetyki dla vegan.

 1. Świadomy wybór konsumenta
 2. Cechy charakterystyczne kosmetyków dla vegan
 3. Celebryci promują weganizm

Weganizm jest coraz popularniejszy na całym świecie. Do rezygnacji z używania produktów pochodzenia zwierzęcego namawiają zarówno gwiazdy, jak i niektórzy dietetycy. Dzięki wegańskim produktom można rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i urodowych, a także podkreślić swoją miłość do zwierząt. Jeśli interesują Cię kosmetyki naturalne, sprawdź, dlaczego warto stawiać na kremy, balsamy i inne produkty wegańskie.

Świadomy wybór konsumenta

Kosmetyki naturalne wegańskie to propozycja nie tylko dla samych wegan, ale również dla osób, które szukają produktów o bezpiecznym składzie bez szkodliwych środków chemicznych. Produkty dla vegan powstały z myślą o świadomych konsumentach, którzy kupują, zwracając uwagę na skład, stosunek jakości do ceny oraz pochodzenie wybranego artykułu. Ważne jest sprawdzanie, czy produkt jest ekologiczny, wytworzony wyłącznie z naturalnych składników oraz bez niepotrzebnego narażania zwierząt na cierpienie. Szczególnie niemile widziane jest obecnie testowanie kosmetyków na zwierzętach. Jest to naganny proceder, który w żaden sposób nie zwiększa bezpieczeństwa stosowania kremów, szamponów lub innych kosmetyków przez ludzi. Zwierzęta doświadczalne w laboratoriach niepotrzebnie cierpią i są usypiane po zakończeniu testów, pomimo że wyniki doświadczeń są niemiarodajne. Dzieje się tak, gdyż zwierzęta i ludzie zupełnie inaczej reagują na różne substancje zawarte w kosmetykach i detergentach. Kosmetyki, które są produkowane bez przeprowadzania testów na zwierzętach, znajdziesz na https://www.wizazsklep.pl/6_lumene

Wybierając kosmetyki dla vegan, konsumenci dają producentom wyraźny sygnał, że pragną produktów, które powstają bez udziału składników odzwierzęcych i bez cierpienia naszych braci mniejszych. Dzięki temu wielkie marki kosmetyczne zmieniają swoją ofertę, gdyż popyt kształtuje podaż. Dodatkowo zmniejszenie ilości kosmetyków syntetycznych na rynku oraz produktów pochodzenia zwierzęcego ma realny wpływ na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz produkcji gazów cieplarnianych. Właśnie dlatego marka Lumene wypuściła na rynek linię kosmetyków naturalnych, odpowiadających na potrzeby wegan.

Cechy charakterystyczne kosmetyków dla vegan

Kosmetyki wegańskie spełniają liczne warunki, które pozwalają uznać je za wolne od składników odzwierzęcych i produkowane z pełnym poszanowaniem praw zwierząt. Krem, balsam lub inny kosmetyk nie mogą być nawet zanieczyszczone substancjami pochodzącymi od zwierząt. Ważne jest, by w składzie nie znalazły się również składniki GMO, czyli modyfikowane genetycznie.

Brak substancji pochodzenia zwierzęcego dla niektórych jest oczywisty w przypadku kosmetyków, jednak w rzeczywistości większość produktów dostępnych na rynku zawiera takie składniki. Do najczęściej stosowanych substancji odzwierzęcych w kosmetykach należą: propolis, mleczko pszczele, retinol z kogucich grzebieni lub bydlęcych gałek ocznych, kwas hialuronowy z embrionów kur lub bydląt, kolagen z rybiej skóry, a także łożysko ssaków. Ponadto w perfumach i kosmetykach do pielęgnacji ciała można znaleźć piżmo, ambrę lub kastoreum. Obecnie coraz częściej zastępuje się je składnikami pochodzenia syntetycznego.

Kosmetyki naturalne dla wegan są specjalnie oznakowane, dzięki czemu łatwo je rozpoznać. Choć jest to grupa mniej rozbudowana od kosmetyków klasycznych, coraz łatwiej jest znaleźć wegańskie produkty nawet w popularnych sieciach drogerii. Dzięki temu weganizm jest propagowany wśród coraz szerszego grona konsumentów, którzy do tej pory nie podzielali poglądów wegan.

Celebryci promują weganizm

Kosmetyki naturalne są aktywnie promowane przez wielu celebrytów z całego świata. Idea go vegan jest szeroko reklamowana i propagowana między innymi przez Liama Hemsworth’a, Miley Cyrus, Gwyneth Palthrow i Arianę Grande. Ich aktywność w mediach społecznościowych sprawia, że fani przekonują się do kosmetyków naturalnych i wybierają je świadomie spośród wielu innych odpowiedników. W ten sposób celebryci mają realny wpływ na zmniejszanie śladu węglowego, który ludzkość pozostawia na planecie. Dzięki temu zmniejsza się szybkość postępowania zmian klimatycznych i podnoszenia się temperatury mórz i oceanów.

Polscy celebryci, dziennikarze, a także część polityków z partii promujących intensywne działania proekologiczne również dołączyli do akcji promowania weganizmu i wegetarianizmu oraz świadomego wybierania produktów tworzonych bez niepotrzebnego użycia produktów odzwierzęcych. Dzięki temu idea go vegan szybko zdobywa zwolenników nad Wisłą i buduje większą świadomość na temat szkodliwości nadmiernej hodowli zwierząt oraz wykorzystywania składników pochodzenia odzwierzęcego.

2 komentarze

 • Justyna Reply

  30 marca 2020 at 23:32

  Zeznanych mi firm kosmetycznych marka gosh produkuje też kosmetyki vegańskie

  • Klaudia Reply

   21 kwietnia 2020 at 12:30

   My również mamy w ofercie kosmetyki naturalna i wegańskie. Jesteśmy nową firmą na rynku. Mamy duży wybór kosmetyków, także na pewno znajdzie Pani coś dla siebie. Mamy też w ofercie szeroki wachlarz próbek. Zapraszamy do nas, http://www.sklep.cosmetomat.pl

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register