Kosztowne mandaty nałożone na kierowców z Elbląga

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zostały w nim podniesione kary za wykroczenia drogowe, które maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo. W szczególności wyższe mandaty, kierowcy mogą otrzymać za przekroczenia prędkości.

W miniony weekend policjanci wystawili kilka takich właśnie wyższych mandatów. Jeden z nich otrzymał 51-letni mężczyzna kierujący volkswagenem. Został zatrzymany przez patrol na obwodnicy Pasłęka gdy jechał z prędkością 179 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 120 km/h 51-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Inny przykład to 25-letni mężczyzna kierujący fordem a zatrzymany na drodze s22 w okolicy Elbląga. Jego prędkość to 139 km/h w miejscu gdzie znaki pozwalają na maksymalnie 100 km/h. W tym przypadku było to 800 złotych i 6 punktów karnych.

Jeszcze inny kierujący musi zapłacić 1000 złotych za przekroczenie prędkości. 43-latka policjanci zatrzymali na wysokości Marzewa gdzie jechał z prędkością 163 km/h w miejscu ograniczenia do 120 km/h

Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze o wyższych karach warto pamiętać jeszcze przed policyjną kontrolą i stosować się do obowiązujących przepisów.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register