Kradzież telefonu – dlaczego warto zainwestować w lokalizację sprzętu?

Kradzież telefonu to mały przyjemna sprawa. Ofiara traci nie tylko na wartości samego urządzenia, ale przede wszystkim potencjalny złodziej może uzyskać dostęp do wielu aplikacji, w tym aplikacji bankowych. Przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w lokalizację telefonu. W jaki sposób pomoże Ci to w momencie kradzieży sprzętu?

Lokalizacja telefonu – temat wrażliwy

Dla wielu osób temat związany z lokalizacją telefonu jest bardzo wrażliwy. Trudno się dziwić takiemu stanowisko. Jeśli aplikacje i urządzenia są w stanie na bieżąco monitorować, w jakich miejscu się znajdujemy, to siłą rzeczy mocno ogranicza naszą prywatność. Takie zdania jest coraz większa liczba osób, która już teraz rezygnuje z aplikacji, których użytkowanie wymaga zaznaczenia zgody na śledzenie lokalizacji.

Jak się jednak okazuje, monitoring lokalizacji użytkownika smartfona wykorzystywany jest również w szczytnych celach. Jak czytamy w serwisie polskienewsy.com. Opcja ta została użyta przez Sanepid w aplikacjach do śledzenia osób przebywających na kwarantannie. Nie jest to jednak jedyna możliwość wykorzystania lokalizacji. Jak pokazują przykłady wielu osób, może ona znacznie ułatwić życie.

Ochrona przed kradzieżą

Obecnie telefony komórkowe to coś znacznie więcej niż urządzenia do wykonywania połączeń. W tej chwili, w tych niewielkich przedmiotach mamy również dostęp do bankowości, mediów społecznościowych i narzędzi do pracy. Jak łatwo się domyślić, znajdują się w nich bardzo cenne dane.

Nikt więc nie chce, aby wpadły one w niepożądane ręce. Robimy więc wszystko, aby zabezpieczyć siebie na wypadek kradzieży telefonu. Jedną z opcji jest właśnie włączenie lokalizacji.

Dzięki niej i narzędzi, które działają na jej podstawie można w prosty sposób odnaleźć zgubę. Czytamy w serwisie biznespolski.com. Co ciekawe, nie trzeba do tego stosować specjalnej aplikacji. Wystarczy, że w telefonie jesteś podpięty do systemu Google. Na podstawie odczytywanych przez niego lokalizacji, można namierzyć położenie smartfona.

Jeśli jesteś gadżeciarzem i lubisz mieć aplikacje od wszystkiego, to bez obaw. W Sklepie Play bez trudu znajdziesz kilka ciekawych propozycji służących do monitoringu położenia smartfona. Co ważne, większość z nich jest w pełni darmowa.

Podsumowanie

Mimo że lokalizacja telefonu wzbudza sporo kontrowersji to jest ona przydatnym narzędziem. Włączenie tej opcji pozwala szybciej znaleźć telefon w przypadku jego zgubienia, a także natychmiast reagować, gdy zostanie on skradziony

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register