Kreowanie własnego stylu to odpowiedź na rozterki i problemy moich klientów

Naszym gościem ponownie  jest Ewelina Tymecka, Kreatorka Wizerunku osobistego i w biznesie, Doradca Stylu, Wizażystka, oferująca swoje usługi w Elblągu jak również w całej Polsce.

Ewelino opisz proszę z czego składa się usługa kreowania własnego stylu?

Usługa kreowania własnego stylu jest odpowiedzią na rozterki i problemy moich klientek. Logiczny proces usługi powinien rozpocząć się od przeglądu lub inaczej mówiąc od ,,detoksu,, szafy klienta. To wówczas rozpoznaję, co klientka skrywa w swojej szafie. Eliminuję wszystkie rzeczy zniszczone, za duże, za małe, bądź takie, które wiszą i zalegają w niej po klika lat. Na etapie przeglądu szafy wspólnie z klientką tworzę gotowe zestawy stylistyczne oraz sporządzam listę zakupową rzeczy obowiązkowych. Równocześnie dokonuję wstępnej analizy kolorystycznej oraz analizy sylwetki klientki. Doradzam w jakich kolorach jest klientce do twarzy a w jakich wygląda mniej korzystnie. Określam jakie mankamenty sylwetki należy ukryć oraz na jakie elementy ciała należy zwrócić uwagę aby je podkreślić. Te stylistyczne triki pozwalają w bardzo łatwy sposób zrównoważyć sylwetkę każdej Pani a przecież w procesie kreowania własnego stylu do tego dążymy. 

Kolejnym etapem w procesie usługi stylistycznej są niewątpliwie wspólne zakupy. Jest to proces bardzo przemyślany. Klientka otrzymuje ode mnie konkretną listę rzeczy, które powinna uzupełnić w swojej szafie. Nie kupujemy przypadkowo. Wiemy po jaką rzecz udajemy się do sklepu. Klientka oszczędza czas jak również dba o swoją zawartość portfela. Wszystkie Panie bez wyjątku, po ,,przeglądzie szafy,, są przede wszystkim świadome swoich zakupów. Nie ulegają trendom w modzie ani nie kuszą ich przeceny. Potrafią komponować własne stylizacje i mają znacznie większą świadomość swojej własnej sylwetki.

Zawsze powtarzam swoim klientkom, że  przegląd szafy to nic innego jak pierwszy i najważniejszy krok do stworzenia przemyślanej garderoby ale i również krok do określenia własnego stylu.

Wiele Pań zna pracę stylistów z programów telewizyjnych i może postrzegać usługę jako drogą? Czy tak jest rzeczywiście?

Wszystko zależy czy klientka decyduje się na cały pakiet kreowania własnego stylu czy tylko na pojedynczą usługę. Zdarza mi się wielokrotnie, że jestem proszona o realizację tylko jednej usługi. Pamiętajmy jednak, że jest to pojedyncza usługa skierowana tylko np. na kupno konkretnej rzeczy albo dobór odpowiedniej stylizacji na wyjście okolicznościowe. Cenowo w porównaniu z pojedynczą usługą, pakiet usług jest rzeczywiście droższy. Zatem mogę zdecydowanie stwierdzić, że cena pełnego pakietu kreowania własnego stylu zależy od oczekiwań i potrzeb klientki.

Kto najczęściej sięga po usługę w zakresie stylizacji ubioru?

Moimi klientami są osoby, które w sposób szczególny zainteresowane są zmianą własnego wizerunku, który ma niewątpliwie wpływ na ich otoczenie zawodowe jak i prywatne. Są to klienci, gotowi na rewolucję w ich osobistych szafach jak również  gotowi na nowe stylizacje, które definiują ich własny styl. Zauważyłam, również że wspólną cechą osób, które zamawiają moje usługi jest świadomość dobrego wyglądu, stylu i spójnego wizerunku. Niezmiernie mnie to cieszy. Potencjalni klienci coraz częściej zaczynają rozumieć potrzebę korzystania z tego typu usług. Oby ten trend wzrastał a przewodnie hasło: …,,Dobre wrażenie robi się tylko raz…,, aby zagościło w naszych umysłach na stałe.

Rewolucja w szafie czy zmiana stylu wg jakiegoś planu? Jak w praktyce wygląda współpraca, zakładamy, że ktoś chce zacząć pracę ze stylistą już od jutra?

Te dwie usługi możemy potraktować oddzielnie bądź w pakiecie. Co do zmiany wyglądu a raczej odkrywania swojego stylu nadmienię, że stworzyłam autorski warsztat, który może być realizowany oddzielnie zarówno dla klienta indywidualnego jak i biznesu. Oczywiście wspomniany warsztat zawiera w sobie element rewolucji w szafie jednak jest to tylko wstęp do samodzielnych działań klienta. Rewolucja w szafie klienta to proces, wymaga spójnego i wspólnego planu przebiegu takiego działania wspólnie z klientem. To klient ostatecznie decyduje co należy wykluczyć z jego szafy oraz co należy dokupić. Nie namawiam klienta do wydania wszystkich środków finansowych w celu uzupełnienia garderoby.  Przeciwnie uczę jak przy niskim nakładzie finansowym zapełnić jego szafę. Uczę również jakie znaczenie mają dodatki w stylizacjach, które stanowią dopełnienie każdej stylizacji zarówno biznesowej jak i indywidualnej.

Na zakończenie naszej rozmowy pytanie o mężczyzn? Czy mężczyźni również potrzebują takich porad?

To bardzo dobre pytanie. Świadomość naszego społeczeństwa w zakresie kreowania własnego stylu jest na szczęście coraz większa. Niestety praktyka wskazuje na to, że po tego typu usługi Panie sięgają znacznie częściej. Zdarzają się pojedyncze realizacje usług dla mężczyzn, jednak w dalszym ciągu jest to niestety rzadkością – a szkoda.

Dziękuję za rozmowę.

Ewelina Tymecka
https://www.linkedin.com/in/ewelinatymeckaauxilium/

FB Auxilium Design Ewelina Tymecka
https://www.facebook.com/AuxiliumDoradztwo/

FB Klub Stylowych Kobiet
https://www.facebook.com/groups/2103080779729672/

Email: auxiliumdesign@gmail.com

 

Publikacja w ramach świadczenia usług specjalistycznych związanych z promocją na rzecz przedsiębiorstw inkubowanych  – projekt „Startup House III – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register