Krzyże i obrazy przed lokalami komisji wyborczych w Elblągu

Przed wejściem do lokali dwóch komisji wyborczych ktoś umieścił religijne instalacje – krzyże i obraz. Po stanowczej interwencji Roberta Kolińskiego z partii Razem, po kilku godzinach krzyże zostały usunięte.

Podczas ciszy wyborczej, a taka panuje również w niedzielę, nie można prowadzić żadnych form agitacji wyborczej. Czy umieszczenie symboli religijnych przed wejściem do lokali wyborczych w Elblągu miało coś wyborcom sugerować? Kto je tam umieścił? Tego też nie wiadomo. Wiadomo jednak, że początkowo członkowie komisji wyborczych w tych lokalach nie specjalnie takim przejawem deklaracji religijnych się przejmowali.

– Dziś w Elblągu: komisje nr 19 i 20 przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, ul. Robotnicza 173. Ta szopka odbywa się przy wejściu do lokalu dwóch komisji wyborczych, umiejscowionych w publicznej szkole, w tzw. świeckim państwie – przewodniczącym komisji wyborczych ta manifestacja i religianckie łajdactwo zupełnie nie przeszkadza – alarmował Robert Koliński z partii Razem. – Sprawę zgłosiłem Miejskiej Komisji Wyborczej, gdzie usłyszałem, że “nic nie możemy zrobić”, oraz Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, gdzie obiecano mi niezwłoczną interwencję.

fot. Dariusz Bocian

Jak dodaje Koliński, po godz. 15.00 instalacja została usunięta z wejścia do dwóch lokali wyborczych w Elblągu.

– Liczymy też, że przewodniczący tych komisji, którzy nie zareagowali na zgłaszane do nich uwagi wyborców zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, np. finansowej – dodaje działacz partii Razem.

2 komentarze

  • Yes Reply

    4 listopada 2018 at 21:38

    Ale tego ze szkoła ma swoje święto Sybiraków we wtorek i przygotowali się już do tego nikt nie napisze więc osoba pisząc ten arytukł może niech to dopiszę a nie publikuje artykuł zawierający braki

  • franca Reply

    5 listopada 2018 at 12:28

    Panie Koliński, ma pan aktualne badania lekarskie? Krzyż w ZSZ Nr 1 to część dekoracji na uroczystość poświęconą m.in. Sybirakom i Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. (Ta impreza jest 6 listopada, może czuć się pan zaproszony.) Częścią tej dekoracji jest Krzyż Katyński i obraz “Matka Boża Katyńska”. To chyba odpowiednie symbole na tę uroczystość? Ponadto Gimnazjum Nr 2, które jeszcze w tym budynku funkcjonuje, nosi imię Sybiraków i symbole, które dla pana są “religijnym łajdactwem”, dla jeszcze żyjących Sybiraków są ŚWIĘTOŚCIĄ. Prócz tego w ZSZ Nr 1 jest wiele dekoracji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Są gazetki o Witosie, Piłsudskim, Dmowskim, Paderewskim . Czy pana zdaniem przypominanie o postaciach historycznych to też “forma agitacji politycznej” ? Czy to też “miało coś wyborcom sugerować”? Niech się pan leczy z nienawiści, bo z głupoty to już chyba za późno…

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register