Kumulacja zdarzeń pary na skuterze!

On był “wypity”… ona poszukiwana… Podróżowali jednym skuterem bez tablicy rejestracyjnej oraz bez kasków. Podróż tę zakończył policyjny patrol grupy SPEED, choć tu mowy o dużej prędkości nie było, były za to inne kwestie.

Zdarzenie, a właściwie dość nietypową kumulacja zdarzeń zorganizowała sobie pewna para. On 28-latek ona 34-latka oboje podróżowali skuterem bez tablicy rejestracyjnej. Nie mieli też kasków. Policjanci grupy SPEED zatrzymali ich w podelbląskim Żurawcu. Wtedy też okazało się, że kierujący skuterem 28-latek jest pijany, bo ma w organizmie 0,6 promila alkoholu a także 10 miesięczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 34-latka, którą sprawdzili w systemie policjanci okazała się być poszukiwaną do odbycia kary. Na koncie miała m.in. niestosowanie się do orzeczenia sądu o zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów. Policjanci zatrzymali 34-latkę w areszcie. Ma do odbycia karę 210 dni pozbawienia wolności.

28-latkowi za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register