Kup robota i zapomnij o sprzątaniu

Każdy wie, że sprzątanie nie jest niczym przyjemnym. Sporo poświęconego czasu, wkładany trud w dokładne czyszczenie podłóg, dywanów i trudno dostępnych przestrzeni oraz stres, towarzyszący często tym czynnościom. Można to zmienić, kupując małe i sprytne urządzenie sprzątające, które wyczyści cały dom na błysk, a ty będziesz odpoczywać.

Odkurzacz samojezdny – co to takiego?

To po prostu mini odkurzacz, ale bez kabli, rur i podłączania do źródła prądu. Owalny kształt urządzenia i małe gabaryty sprawiają, że robot dotrze w wiele miejsc, gdzie tradycyjny odkurzacz by nie dotarł. W niektórych modelach mamy trzystopniowy system sprzątania, jak w sprzęcie Romba: https://irobot.pl/pl/irobot?pr=roomba, Roboty posiadają wtedy dwie gumowe, dobrze zbierające szczotki, które przylegają ściśle do każdej powierzchni. Oprócz tego, na krawędzi urządzenia znajduje się szczotka boczna wymiatająca, która odkurza wszelkie zanieczyszczenia z narożników i trudno dostępnych miejsc. Wystarczy naładować urządzenie w specjalnej stacji dokującej, aby na jednym cyklu sprzątania wyczyścić całe mieszkanie. Oczywiście, jeśli metraż jest bardzo duży, konieczne może być ponowne podłączenie robota do stacji, ale wtedy robot sam podjedzie do miejsca, w którym, naładuje akumulatory do pełna.

Ty oszczędzasz czas, robot pracuje

Oprócz tego, że robot idealnie czyści każdą powierzchnię, to także nie musisz martwić się o jego obsługę. Oczywiście wiele zależy od stopnia zaawansowania urządzenia, oprogramowania i funkcji, ale w większości przypadków jest to sprzęt bezobsługowy. Jedyne o czym trzeba pamiętać to opróżnienie worka na zabrudzenia, ale im jest on większy, tym więcej pełnych cykli sprzątania może robot wykonać bez opróżniania śmieci. Co więcej, możesz zaprogramować robota tak, jak chcesz, Sprzątanie w określone dni o stałych czy różnych porach? Z dobrej jakości robotem ustawisz tę funkcję bez problemu. Jeszcze lepiej, gdy można sterować urządzeniem z poziomu pilota, bądź za pomocą aplikacji wgranej do smartfona. Wtedy też możesz zmieniać plan sprzątania, zatrzymać urządzenie w określonym czasie i mieć go stale pod kontrolą. Wskazywanie miejsca do odkurzania urządzeniu, kiedy ty znajdujesz się akurat w innym pomieszczeniu to świetne rozwiązanie. Wtedy możesz bawić się z dziećmi, oglądać TV, czytać książkę czy rozmawiać z bliskimi, a robot wykonuje swoją pracę w innej części domu.

Dla alergików roboty z filtrami HEPA

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli masz w domu alergika, lub cierpisz na alergię, roboty ze specjalnymi filtrami będą świetnym dla ciebie rozwiązaniem. Wydmuchiwane przez urządzenie powietrze będzie skutecznie filtrowane, dlatego zanieczyszczenia będą zatrzymywane. Warto kupować sprzęty z oznaczeniem liczbowym więcej niż 10., ponieważ liczba dziesięć oznacza najniższy stopień filtracji, a 13 największy.

Podczas kupowania robota sprzątającego należy zwracać również uwagę na rodzaj akumulatora, moc silnika, gabaryty urządzenia, design i funkcje. Wszystko może być ważne, bo tylko przy perfekcyjnym dopasowaniu robota do swoich potrzeb, osiągniesz sukces i zadowolenie w codziennym sprzątaniu  mieszkania.

2 komentarze

  • Peter Reply

    21 października 2019 at 14:54

    Odkąd kupiliśmy iRobota i7+ ze stacją clean base, pamiętamy o sprzątaniu raz na kilka tygodni, gdy trzeba opróźnić pojemnik na kurz. Resztę ogarnia sam przy pomocy najnowszej technologii.

  • mela Reply

    6 grudnia 2019 at 16:14

    Pytanie co na te chodzące roboty Wasze zwierzaki domowe ;p szczerze to mój klemens wariuje na widok raczkującego wnuka, wiec taki odkurzacz to byłaby dla niego dopiero jatka. Wolę jednak klasyczne sprzety. Workowy zilan jest lekki, nie trzeba go dźwigac przy odkurzaniu, wiec tez zbytnio sie nie mecze. A no i cena 100 zł to praktycznie nic jak na sprzet AGD

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register