KWW Razem dla Elbląga i Strategia Rozwoju Gospodarczego Elbląga na lata 2024-2029

Edmund Szwed, jako kandydat na radnego, startujący z KWW RAZEM dla ELBLĄGA  w przypadku zwycięstwa KWW RAZEM  dla ELBLĄGA  w wyborach 7 kwietnia 2024 roku,  deklaruje, że zostanie uruchomiana  Strategia  Rozwoju Gospodarczego Elbląga na lata 2024-2029.  Strategia oparta jest o trzy podstawowe filary.

1. Utworzenie Elbląskiego Banku Komunalnego

Prezydent i radni pochodzący z  KWW RAZEM  dla ELBLĄGA wprowadzą fundamentalną zmianę w sposobie myślenia o finansach miasta. O te finanse dbać będą inaczej niż dotychczasowi włodarze Elbląga. W świetle obecnie istniejących  przepisów Gminom wolno utworzyć i prowadzić banki, dlatego  zgodne z art. 10 Ustawy o Gospodarce Komunalnej, powstanie Elbląski  Bank Komunalny, który  stymulować będzie  rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście.

Celem  Elbląskiego  Banku Komunalnego, będzie  zatrzymanie  pieniądza publicznego i  zarządzanie nim na rzecz wzrostu zamożności elblążan. Pieniądz publiczny, jest własnością społeczności lokalnej, która go tworzy, płacąc podatki. Dotychczas Miasto powierza wszystkie środki finansowe w bankom komercyjnym, na dodatek płacąc za obsługę potężne pieniądze. Co więcej, gromadzone w banku komercyjnym  finanse elblążan nie pracują na korzyść Elbląga i  elblążan, lecz wzbogacają komercyjne banki. Powołanie Elbląskiego Banku Komunalnego pozwoli na szybkie pozyskanie środków na inwestycje i jednocześnie na oddłużenie miasta i na  zwiększanie tempa jego rozwoju gospodarczego.

2. Inwestycje  przemysłowe w rejonie Terkawki.

W wyniku uruchomienia  Gminnego Programu  Gospodarczego w roku 2025,  w rejonie Terkawki powstaną zakłady  produkujące modułowe domy plus energetyczne.  Istotnym elementem jest fakt, że nowe zakłady, zakład produkcji domów i zakład produkujący  agregaty geotermalne  będą „zielonymi zakładami”                                                         

W 1 – etapie znajdzie w nich zatrudnienie ok. 7500 elblążan z bardzo godnym wynagrodzeniem. Ogromnie to istotna informacja, ponieważ na rynku elbląskim pojawią się klienci, którzy co miesiąc, będą mogli wydać z zarobionych pieniędzy min. 9 000 zł na zakupy produktów i usług od przedsiębiorców elbląskich. Wynagrodzenie na szeregowym stanowisku wyniesie 9 000 zł netto, 12 000 zł netto, na stanowisku kierowniczym i 15 000 zł na stanowisku dyrektorskim. Licząc jedynie płace wg pracowników szeregowych, to siła nabywcza elblążan wzrośnie o 9 000 x 7 500 = 67 500 000 zł/mies. a w skali jednego roku 810 000 000 zł/rok.

Klienci, którzy zarabiając co miesiąc minimum 9 000 zł, będą zdolni wydać na zakupy produktów  i usług od przedsiębiorców elbląskich. Przy takich zasobnościach elblążan, lokalny biznes będzie dynamicznie się rozwijał.

Elbląg, wejdzie na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego, ponieważ nastąpi również  zwiększenie przychodów budżetowych Miasta. Zatrudnienie 7 500 osób wygeneruje od jednego pracownika podatek dochodowy w wysokości 987 zł/mies. co przy tej liczbie zatrudnionych daje rocznie 88 830 000 zł.

Autorzy projektów dla Elbląga i inwestor, który będzie realizatorem inwestycji  na Terkawce, jak też zabudowy domami plus energetycznymi na wynajem Modrzewiny Północ,  dzisiaj są zdeklarowanymi  zwolennikami  bezpartyjnego  KWW RAZEM  dla ELBLĄGA,  który w trwającej kampanii wyborczej reprezentuje i reprezentować będzie wyłącznie interesy Elbląga i elblążan.

Po wyborach samorządowych i zwycięstwie KWW RAZEM  dla ELBLĄGA  deklarują, że z własnych środków finansowych, wykorzystując naturalne wzniesienie na Terkawce, wybudują na wysokości 83 m Stadion Green Arena o pojemności 60 000 widzów,  który będzie górować  nad okolicą i widoczny będzie  z kilkunastu kilometrów.  Stadion Green Arena, dla inwestora stanowić będzie jego znak rozpoznawczy zarówno w kraju, jak i za granicą dla produktu, jakim będą produkowane przez niego domy plus energetyczne.

3. Powstanie Osiedle – Modrzewina Północ, składające się z ok. 10 tysięcy domów plus energetycznych na wynajem.

Na terenie  Modrzewina Północ powstanie osiedle domów plus energetycznych, które  pierwszej kolejności otrzymają min. pracownicy nowo powstałych zakładów. Domy będą w pełni wyposażone w sprzęt AGD, dostępne w formule taniego wynajmu.  Będą to domy o powierzchni 146,1 m² z dwoma garażami a kwota czynszu wyniesie 540 zł/mies. ( 500 + VAT 8 % ) i koszt ich utrzymania ok. 100 zł/mies. 

W ten sposób powstanie  nowa dzielnica mieszkaniowa Elbląga – Modrzewina Północ wraz z infrastrukturą w postaci kompleksu szkolnego, żłobków i przedszkoli osiedlowych. Będzie również szkoła podstawowa, (gimnazjum), kompleks ochrony zdrowia (przychodnia lekarska, pogotowie ratunkowe), kompleks usługowo – handlowy, kompleks kulturalno-oświatowy, posterunek policji i remiza strażacka, a także kompleks rekreacyjno-sportowy wkomponowany w zagospodarowanej przestrzeni zieleni.                                                               

Prezydent i radni z KWW RAZEM dla ELBLĄGA uczynią Elbląg najlepszym miejscem do życia.

Edmund Szwed

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register