Lampy ogrodowe – jakie wybrać i gdzie je umieścić?

Urządzając przestrzeń wokół domu, warto zainwestować w różnego rodzaju lampy ogrodowe, które stanowią nie tylko doskonałą dekorację takiego terenu, ale dodatkowo mogą być niezwykle praktyczne. Obecnie możemy znaleźć wiele różnych modeli takich lamp, które można umieścić zarówno na podłożu, jak i przymocować do ścian czy sufitów. Jak jednak wybrać lampy ogrodowe dostosowane do swoich potrzeb i gdzie je umieścić? Podpowiadamy.

Dekoracyjne lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe przez wiele osób wykorzystywane są przede wszystkim do dekoracji przestrzeni wokół domu. W takim przypadku do wyboru mamy wiele różnych modeli, zarówno wiszącego, jak i stojącego oświetlenia. Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem, możemy postawić na przykład na słupki ogrodowe. Umieszcza się je wzdłuż ścieżek lub obok elementów wymagających dodatkowego oświetlenia, na przykład rabatek z kwiatami, oczka wodnego czy bramy. Z kolei, gdy dysponujemy nieco większym budżetem, możemy postawić na wiszące latarenki, umieszczone na przykład przy wejściu do domu lub na tarasie, bądź w altanie. Świetnie prezentują się również latarnie stojące. Warto je umieścić na przykład wzdłuż ścieżek w ogrodzie.

Lampy LED do uprawy roślin

W sytuacji, kiedy w naszym ogrodzie znajdują się growboxy, a więc posiadamy namioty uprawowe, powinniśmy zadbać o oświetlenie, które pozwoli roślinom na zrównoważony rozwój. W tym celu wykorzystuje się lampy LED do uprawy roślin. Różnego rodzaju modele takich produktów znajdziemy na przykład na stronie https://www.hemp.pl/. Jeżeli odpowiednio je dopasujemy, w pewnym stopniu będziemy mogli sterować wzrostem i rozwojem poszczególnych roślin, a więc wpływać na wydajność uprawy. Oświetlenie takie dostępne jest w różnych kolorach, na przykład czerwonym, który wspiera rozwój pąków i rozkwit kwiatów, niebieskim stosowanym głównie w fazie wzrostu, zielonym, które wpływa na fotosyntezę, a także w wersji ze światłem ultrafioletowym, które polepsza pigmentację liści.

Funkcjonalne oświetlenie ogrodowe

Wybierając oświetlenie ogrodowe, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie umieścić lampy, aby maksymalnie zwiększyć komfort korzystania z tej przestrzeni. Do funkcjonalnych lamp zalicza się przede wszystkim reflektory. Zazwyczaj umieszczone są one na budynku w taki sposób, aby oświetlały drogę dojazdową pojazdom lub umożliwiały swobodne przejście od bramy do drzwi wejściowych. Bardzo często wykorzystuje się również lampy najazdowe, które montowane są w podłodze, ścieżkach czy na podjeździe. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne warunki atmosferyczne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register