Lato w formie – co będzie się działo w Elblągu?

Przed nami kolejny – 8 już weekend Lata w Formie. I tym razem atrakcji nie zabraknie, zachęcamy więc, aby wyjść z domu.

W piątek odbędzie się między innymi Nocny Turniej Koszykówki Ulicznej, czy Elbląska Fala Dźwiękowa czyli Grafatak oraz niezwykły koncert Buba Badje Kuyateh Trio. Buba Badjie Kuyateh to wirtuoz gry na egzotycznej korze. Pochodzi z afrykańskiego  Brikama w Gambii. Jest potomkiem rodziny griotów, którzy w Zachodniej Afryce stanowią cech mistrzów muzyki i strażników ustnej historii. Jest także synem Tuti Kuyateh – znanej w Gambii śpiewaczki.

W sobotę wśród wielu propozycji znajdziemy kolejne zajęcia Szkicologii, Jogi na polanie, czy pokazy i warsztaty edukacyjne w „Pracowni Alchemika”.

Polecamy również kolejny seans Letniego kina pod chmurką. „Gra o wszystko” to film oparty na faktach opowiadający historię światowej klasy zawodniczki w narciarstwie – Molly Bloom. Zdobyła ona fortunę jednak nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA, w której gościły m.in. gwiazdy Hollywood.

W niedzielę zapraszamy między innymi do „Strefy bezpieczeństwa”, na piknik lekkoatletyczny, czy zawody pn. „Góralem na Chrobrego”.

Ukoronowaniem weekendu będzie niedzielny koncert Błażeja Króla. KRÓL to zdobywca Fryderyka i Paszportu „Polityki”, a można go było usłyszeć m.in. podczas Męskiego grania 2020.

Lato w Formie – 8 odsłona

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register